• facebook
  • rss
  • Oryginalne pomysły i ujęcia

    Krzysztof Kozłowski

    dodane 17.05.2012 23:19

    Głównym celem konkursu było przybliżenie sylwetki i posłannictwa bł. Bolesławy, rozwijanie twórczego myślenia oraz wzbogacenie i doskonalenie form pracy wśród dzieci i młodzieży.

    Z okazji obchodów jubileuszu 150-tej rocznicy urodzin bł. Bolesławy Lament – Założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny – zorganizowano konkurs plastyczno-literacki. Współorganizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, Starostwo Powiatowe w Nidzicy, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Kuria Metropolitalna Archidiecezji Warmińskiej Wydział Nauki Katolickiej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu archidiecezji warmińskiej. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej pt. „Błogosławiona Bolesława Lament bliska dzieciom i młodzieży” lub napisanie listu do błogosławionej. – Tematyka konkursowa wzbudziła zainteresowanie wśród sióstr zakonnych, księży, katechetów, nauczycieli, dzieci i młodzieży. Do etapu diecezjalnego konkursu nadesłano 250  prac plastycznych i literackich. Ogółem zgłoszono prace z 43 szkół – mówi s. Samuela Halina Grygo MSF. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów przyznając 22 nagrody i 33 wyróżnienia. – Większość prac konkursowych prezentowała wyrównany poziom plastyczny i literacki, cechowała je różnorodność zastosowanych technik i ciekawych pomysłów wykonania. Przy ocenie prac plastycznych komisja brała pod uwagę następujące kryteria: zgodność tematu pracy z tematyką konkursową, oryginalny pomysł i ciekawe wykonanie, samodzielność wykonania. W przypadku prac literackich komisja konkursowa oceniła: oryginalny pomysł i ciekawe ujęcie tematu, jasny, logiczny i osobisty ton wypowiedzi, wyrażenie własnych przeżyć, poprawność językową, ortograficzną, interpunkcyjną, kompozycję i właściwy graficzny układ tekstu – wyjaśnia s. Samuela.
    Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 16 czerwca w kościele św. Wojciecha w Nidzicy przy ul. Młynarskiej 12 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00. Organizatorzy proszą o potwierdzenie przyjazdu i uczestnictwa w uroczystości do 1.06. 2012 r. telefonicznie pod numer 692 950 304  lub pocztą elektroniczną  e-mail: sghaalina@wp.pl. – Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów konkursu, wszystkim autorom, ich opiekunom za zaangażowanie i dobrze wykonaną pracę, a nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy sukcesu. Szczególne podziękowania należą się tym którzy bezinteresownie włączyli się w ufundowanie nagród, w organizację i przebieg konkursu – dodaje s. Samuela.

    Laureatami II Diecezjalnego Konkursu Literackiego pt. „List do Błogosławionej Bolesławy Lament ” – „Kochaj Jezusa, kochajmy co dzień coraz więcej, a kochajmy całym naszym maleńkim sercem i czynem” zostali:
    Kategoria dzieci klas IV–VI szkoły podstawowe:
    I miejsce – Klaudia Kucińska, Zespół Szkół, Szkotowo, op. Leszek Chojnacki
    II miejsce – Kamil Sokołowyj, Zespół Szkół Nr 3, Nidzica, op. Janina Sobuń
    III miejsce – Maciej Waleszczyński, Zespół Szkół Nr 1, Kętrzyn, op. Agnieszka Kreczman  
    Kategoria młodzież gimnazjalna:
    I miejsce – Joanna Deputat, Gimnazjum Nr 5, Olsztyn, op. Małgorzata Jabłońska-Sokołowska
    II miejsce – Renata Kołoszyn, Publiczne Gimnazjum, Łaniewo , op. Wiesława Pasławska
    III miejsce – Alicja Czaplicka, Zespół Szkół Nr 1, Kętrzyn, op. Agnieszka Kreczman    
    Kategoria młodzież ponadgimnazjalna:
    I miejsce – Aneta Pełka, Zespół Szkół Zawodowych, Lidzbark Warmiński, op. s. Agnieszka Dąbrowska
    II miejsce – Aleksandra Kaczmarczyk, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Nidzica, op. Lech Borucki
    III miejsce – Sabina Kowalczyk, Liceum Ogólnokształcące, Bartoszyce, op. Agnieszka Brzezińska

    Laureatami II Diecezjalnego Konkursu Plastycznego pt. „Błogosławiona Bolesława Lament bliska - dzieciom i młodzieży” – „Kochaj Jezusa, kochajmy co dzień coraz więcej, a kochajmy całym naszym maleńkim sercem i czynem” zostali:
    Kategoria dzieci klas I-III szkoły podstawowe:
    I miejsce – Beata Smyk, Zespół Szkół Nr 3, Reszel, op. s. Miriam Halina Zdunek
    II miejsce – Julia Brzostek, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Biesal, op. Zofia Rutecka
    III miejsce – Arkadiusz Czajkowski, Szkoła Podstawowa Nr 19, Olsztyn, op. Anna Wasilewska
    Kategoria dzieci klas I –VI szkoły podstawowe:
    I miejsce – Kinga Tofel, Zespół Szkół Nr 1, Kętrzyn, op. Agnieszka Kreczman
    II miejsce – Gabriela Libudzka, Zespół Szkół Nr 1,  Nidzica, op. Katarzyna Matalińska
    II miejsce – Kamil Sokołowyj, Zespół Szkół Nr 3, Nidzica, op. Janina Sobuń
    III miejsce – Natalia Makutunowicz, Szkoła Podstawowa Nr 6, Braniewo, op. Anetta Pawlukowska
    Kategoria młodzież gimnazjalna:
    I miejsce – Dominika Wołosewicz, Gimnazjum Nr 2, Olsztyn, op. Bogdan Wójtowicz
    II miejsce – Marcin Kreczman, Zespół Szkół Nr 1, Kętrzyn, op. Agnieszka Kreczman
    III miejsce – Natalia Rzepkowska, Gimnazjum Jana Pawła II, Kętrzyn, op. s. Klara Ewa Ćwirko
    Kategoria młodzież ponadgimnazjalna:
    I miejsce – Partycja Kurek, Państwowe Liceum Plastyczne, Olsztyn, op. Anna Suduł
    II miejsce – Monika Liśkiewicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Kętrzyn, op. Marzena Pancechowska
    III miejsce – Dariusz Michałowski, Zespół Szkół Samochodowych, Olsztyn, op. Elżbieta Lechicka

    Wyróżnienia:
    Gabriela Arszułowicz, Zespół Szkół Nr 1, Kętrzyn, op. Agnieszka Kreczman
    Patryk Florysiak, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nidzica, op. Barbara Sosnowska
    Adam Kwiatkowski, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nidzica, op. Aneta Żygadło
    Aleksandra Szczepkowska, Szkoła Podstawowa Nr 3, Nidzica, op. Janina Sobuń
    Rafał Komar, Szkoła Podstawowa Nr 2, Olsztyn, op. Beata Kolenda
    Emilia Kubicka, Gimnazjum Jana Pawła II, Kętrzyn, op. Iwona Machwic
    Zofia Dąbrowska, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. Anna Gruszkiewicz
    Magdalena Czepło, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. Dorota Ojrzyńska
    Maja Pieniak, Szkoła Podstawowa Nr 3, Reszel, op. s. Miriam Zdunek
    Małgorzata Lisiecka, Gimnazjum Nr 2, Lidzbark Warmiński, op. Ewa Wojciul
    Łukasz Rutkowski, Niepubliczna Szkoła „Absolwent”, Olsztyn, op. Agnieszka Adamska
    Adam Moszczyński, Gimnazjum przy ZSO, Nidzica, op. Iwona Budakow
    Julia Jacyno, Szkoła Podstawowa Nr 30, Olsztyn, op. Anna Leniec
    Martyna Lewicka, Szkoła Podstawowa, Kandyty, op. Halina Czerniewska
    Tomasz Glibowski, Gimnazjum Kandyty, op. Łucja Tymczyna
    Gabriela Rydel, Szkoła Podstawowa Nawiady, op. Marta Zyśk
    Jakub Wysocki, Szkoła Podstawowa Nr 4, Lidzbark Warmiński, op. Ewa Wojciul
    Martyna Kobus, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7, Olsztyn, op. Jerzy Gontarz
    Paulina Żółtowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Łukta, op. Magdalena Palińska
    Martyna Korostyńska, Gimnazjum Nr 12, Olsztyn, op. Beata Stankiewicz
    Katarzyna Rososińska, Szkoła Podstawowa, Łyna, op. Agata Sibierska
    Wiktoria Piotrowska, Szkoła Podstawowa Mostkowo, op. Marta Krawczyk
    Bartosz Jastrzębski, SP Nr 3, Lidzbark Warmiński, op. Wiesława Pasławska
    Dawid Orłowski, Szkoła Podstawowa Świątki, op. Teresa Wowk
    Michał Wawrzyńczak, Gimnazjum Niepubliczne, Dobre Miasto, op. Małgorzata Janowska
    Szymon, Ruś, Szkoła Podstawowa Nr 4, Kętrzyn, op. Ewa Wojtków
    Barbara Jackiewicz, Zespół Szkół, Korsze, op. Ks. Rafał Grzebczyk
    Rafał Harasim, Zespół Szkół, Korsze, op. Anna Zarębińska
    Laura Ordon, Szkoła Podstawowa, Napiwoda, op. Karolina Bołkun
    Tobiasz Zaczek, Szkoła Filialna w Kamińsku, op. Izabela Zajączkowska
    Karolina Rupniak, Publiczne Gimnazjum, Sorkwity, op. Anna Socha
    Paulina Czamlet, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Bartoszyce, op. Lidia Fit
    Marta Racław, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Gietrzwałd, op. Zofia Rutecka
     

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
    Gość

      Reklama

      Zapisane na później

      Pobieranie listy

      Reklama

      przewiń w dół