• facebook
 • rss
 • Radość bycia rodziną

  abp Wojciech Ziemba

  dodane 24.05.2012 17:08

  Archidiecezja Warmińska pragnie włączyć się w ważną inicjatywę na rzecz Rodziny i Życia podjętą w Kościele Powszechnym przez Stolicę Apostolską, a w naszym regionie przez władze państwowe i samorządowe.

  Dnia 3 czerwca br. w Mediolanie odbędzie się podsumowanie Międzynarodowego Kongresu poświęconego Rodzinie z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI. Z tej okazji w Polsce a także w wielu krajach w niedzielę 3 czerwca br. odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Tak się złożyło, że w tym czasie trwają w Województwie Warmińsko-Mazurskim XIV Dni Rodziny pod hasłem „Mamo, Tato, bądźmy razem”.

  Ten marsz to przede wszystkim święto rodzin. Stanowi okazję do tego, by publicznie zamanifestować radość bycia rodziną, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, a więc tworzymy niejako wspólnotę rodzin.

  Będziemy maszerować również dlatego, by zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na kondycję rodziny w dobie kryzysu moralnego i ekonomicznego w naszym kraju. Stąd hasłem tegorocznego marszu w Polsce jest: „Rodzina receptą na kryzys”.

  Państwo i jego struktury składają się z rodzin. Nie ma silnego państwa bez silnych, prężnych rodzin. Nasze rodziny tworzą państwo. Nasz udział w Marszu będzie tego świadectwem.

  W niedzielę 3 czerwca wychodzimy na ulice Olsztyna również po to, by upomnieć się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci nienarodzonych. Państwo powinno chronić każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

  Przygotowaniem do marszu będzie Msza św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 15.oo w intencji rodzin, o uzdrowienie relacji rodzinnych i obrony życia.

  Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godz. 16.30 przy Starym Ratuszu i przejdzie ulicami: Stare Miasto, Prosta, Pl. Roosvelta, Pieniężnego, Plac Jana Pawła II, 11-go Listopada i wróci na Stare Miasto. Około godz. 18.oo zakończenie piknikiem rodzinnym przy scenie staromiejskiej oraz przy zamku.

  Na tę rodzinną manifestację serdecznie zapraszam wszystkich Archidiecezjan, a szczególnie ruchy katolickie, wspólnoty i oczywiście rodziny, rodziców i dzieci.

  Wszystkim organizatorom i uczestnikom marszu udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

   

   

  Olsztyn, dnia 23 maja 2012 r.

  Abp Wojciech Ziemba
  METROPOLITA WARMIŃSKI

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół