• facebook
 • rss
 • Z rekomendacji Jana Pawła II

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 01.06.2012 17:28

  Myśl o nadaniu szkole imienia dojrzewała w szkolnej społeczności od kilku lat. Z 32 kandydatów wyłoniono „finałową” piątkę. Ostatecznie szerokie gremium złożone z nauczycieli, uczniów i rodziców zdecydowało, że patronem szkoły zostanie Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński

  Jan Paweł II powiedział, że takiego ojca i pasterza Bóg daje raz na tysiąc lat. Lepszej rekomendacji nie potrzebowaliśmy – mówi dyrektorka szkoły Anna Sobolewska. Podkreśla, że nadanie imienia szkole to dopiero początek ogromnej pracy, która jest przed nami. – Teraz powinniśmy wpajać naszym wychowankom cechy osobowościowe patrona, niezłomność charakteru, dążenie do celu, umiłowanie prawdy – dodaje.
  Uroczystość nadania imienia szkole rozpoczęła się Mszą św. w intencji społeczności szkolnej, której przewodniczył abp Wojciech Ziemba. W wygłoszonym kazaniu abp Ziemba przybliżył zebranym postać kard. Stefana Wyszyńskiego, wiele uwagi poświęcając jego postawie jako wielkiego świadka wiary XX wieku w Polsce. – Prośmy dziś Boga, abyśmy z tych wzorów korzystali jak najpełniej. By nie tylko obrać sobie za patrona wybitną postać, ale również żebyśmy mieli odwagę prowadzić swoje życie tak, jak żył i dał świadectwo patron waszej szkoły – podkreślał arcybiskup. Podczas Eucharystii abp Wojciech Ziemba poświęcił sztandar szkoły. Po Mszy św. zebrani obejrzeli montaż słowno-muzyczny o kard. Stefanie Wyszyńskim przygotowany przez nauczycieli i uczniów szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali sportowej. Odbyło się przekazanie sztandaru społeczności szkolnej, po którym – w budynku szkoły – odsłonięto tablicę pamiątkową.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół