• facebook
 • rss
 • Dziś wypłyniemy już razem…

  Teresa Nowacka

  dodane 20.08.2012 09:00

  Z Mrągowa wyruszyła I Parafialna Kajakowa Pielgrzymka. Machali wiosłami przez cały dzień, byle tylko dopłynąć do Matki Bożej w Świętej Lipce.

  W parafii św. Rafała  Kalinowskiego w Mrągowie znajduje się Obraz Matki Bożej Królowej Jezior, który w październiku 2009 r.  pod przewodnictwem biskupa Władysława Blina przybył do wspólnoty z Białorusi.

  W dniu 18 sierpnia, z inicjatywy Jolanty Miklaszewicz-Nestoruk ponad 36-osobowa grupa pielgrzymów wzięła udział w I Parafialnej Kajakowej Pielgrzymce do Matki Bożej w Świętej Lipce. Pielgrzymce towarzyszyła wspólna modlitwa oraz wiele nieprzewidzianych wcześniej atrakcji związanych z pokonywaniem trudnej, ale niesamowicie atrakcyjnej trasy. Szlak wodny prowadził przez jeziora: Juno, Kiersztanowskie, Śpigiel, Dejnowskie oraz łączącą te jeziora rzekę Dajna. Podczas krótkiego odpoczynku nad jez. Kiersztanowskim o godz. 12, pielgrzymi  odmówili modlitwę Anioł Pański, a o godz. 15, po pokonaniu kolejnego odcinka trasy – w Pilcu – pod przewodnictwem ks. Józefa Bacha uczestnicy pielgrzymki modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po 8 godzinach w kajakach wszyscy zanieśli swoje intencje przed ołtarz Matki Bożej Świętolipskiej, a następnie po wysłuchaniu koncertu organowego w Bazylice, udali się do Domu Pielgrzyma, gdzie ks. Przemysław Jaroć, jako współinicjator i organizator pielgrzymki, odprawił Mszę św. w intencji jej uczestników. Pielgrzymowanie zakończono w typowo harcersko – oazowym nastroju przy dźwiękach gitary, wspólnym śpiewie i pieczeniu kiełbasek przy ognisku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół