• facebook
 • rss
 • Odwiedziny ambasadora Pakistanu

  Urząd Marszałkowski Olsztyn

  dodane 21.08.2012 14:23

  Pakistańczyków interesuje produkcja żywności, przetwórstwo mleczarskie i przemysł meblarski. Może w przyszłości znajdziemy tam nowy rynek zbytu.

  Ambasador Pakistanu Murad Ali przybył z misją na Warmię i Mazury. We wtorek zjadł śniadanie z marszałkiem województwa Jackiem Protasem. Ambasador i marszałek rozmawiali o możliwościach współpracy. - Pakistan jak dotychczas jest mało znaczącym partnerem handlowym Polski, ale może właśnie nadszedł czas, żeby to zmienić – powiedział po spotkaniu marszałek Jacek Protas.- Pan ambasador zaproponował nam współpracę gospodarczą. Odpowiedzieliśmy zaproszeniem na Forum Rynków Wschodnich, organizowanym przez nas w dniach 4-5 października, podczas którego dyplomaci z Pakistanu mogliby przedstawić ofertę biznesową swego kraju. Oni natomiast zaprosili nas na targi EXPO w Karaczi, największe takie wydarzenie gospodarczo-promocyjne w Pakistanie. 

  Ambasador Murad Ali podkreślił, że nasz region jest popularny także w świecie, przede wszystkim przez nasze jeziora. Natomiast Pakistan przoduje w produkcji sprzętu sportowego. Murad Ali stwierdził, że Pakistan jest zainteresowany naszą produkcją żywności, przetwórstwem mleczarskim i przemysłem meblarskim.

  Gość z Pakistanu zaprosił przedstawicieli Warmii i Mazur na spotkanie z pakistańskim wiceministrem do spraw inwestycji, które ma się odbyć 10 września w Warszawie. - Nasz kraj, tak jak i Polska, ma wspaniałą kulturę i historię i w tym także upatruję duży potencjał do rozwoju naszych kontaktów - dodał ambasador Murad Ali.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół