• facebook
 • rss
 • Patriotyczna powinność

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 07.09.2012 21:02

  W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyły się obchody Dnia Weterana – święta państwowego obchodzonego od 1997 r. i ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

  W tym dniu oddawany jest hołd obrońcom ojczyzny i wspominani są ci, którzy – walcząc o Polskę – zginęli na polach bitew. Uroczystości odbyły się pod patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, a wzięli w niej udział przedstawiciele władz, abp senior Edmund Piszcz, ks. inf. Julian Żołnierkiewicz, a także środowisk kombatanckich oraz osób represjonowanych.

  – To wam nasza ojczyzna tak wiele zawdzięcza i to z was jesteśmy szalenie dumni. Jesteście najlepszą częścią naszego społeczeństwa. Pamięć o was i waszych towarzyszach broni, których tu z nami nie ma, a którzy walczyli i polegli w obronie ojczyzny, ale i o tych, którzy cierpieli w łagrach i więzieniach, jest naszą patriotyczną powinnością – mówił płk Andrzej Szczotek, dowódca Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie. – Wasza ofiara i wyraz patriotyzmu nie poszły na marne. Spotykamy się razem, czcimy pamięć waszego trudnego okresu życia i przykładu patriotyzmu – zaznaczył wicemarszałek województwa Gustaw Brzezin.

  Podczas uroczystości wręczono odznaczenia. Krzyż Wolności i Solidarności otrzymali: Henryk Kłódka, Włodzimierz Koprowski i Leszek Olszewski. Honorową odznakę "Za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego" otrzymali: Leonard Jackowski, płk Marcin Kus, kpt. Mirosław Reszko i Bolesław Wolski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół