• facebook
 • rss
 • Nowa jakość biznesu

  Łukasz Czechyra

  dodane 19.09.2012 16:19

  W stolicy Warmii i Mazur zainaugurowało swoją działalność Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu.

  Uroczyste podpisanie deklaracji odbyło się w w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, a wśród sygnatariuszy aktu znaleźli się naukowcy, przedstawiciele samorządu, pracodawców oraz organizacji pozarządowych.

  Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu zakłada propagowanie inicjatyw, wdrażających społeczną odpowiedzialność biznesu w firmach na Warmii i Mazurach oraz promowanie efektywnej współpracy między przedsiębiorstwami, instytucjami, organizacjami i lokalną społecznością.

  Uczestnicy spotkania podkreślali, że taka współpraca jest niezbędna do dalszego rozwoju biznesu i całego województwa, a przyszli i obecni przedsiębiorcy powinni mieć również zapewnione zaplecze naukowe. Przemysław Sowul z Warmińsko-Mazurskiego Związku Przedsiębiorców Prywatnych powiedział, że odpowiedzialność za rozwój gospodarki nie może spoczywać wyłącznie na przedsiębiorcach. - Oczekujemy tej odpowiedzialności także od innych, choćby urzędników. Np. jeśli urząd ma 14 dni na wydanie jakiegoś pozwolenia, niech wyda je wcześniej – czas to nie tylko pieniądz, ale i miejsca pracy – mówił przedsiębiorca.

  Porozumienie podpisali: Jacek Protas - marszałek województwa, Przemysław Sowul, dr Tomasz Dołgań z olsztyńskiego oddziału PAN, Paivi Dahl - dyrektor centrum rehabilitacyjnego PETREA, prof. Grzegorz Białuński z UWM-u, Krzysztof Makowski - prezes Fundacji Instytutu Społecznej Odpowiedzialności Organizacji oraz Małgorzata Romaniuk - przedstawicielka projektu ,,Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół