• facebook
 • rss
 • Nie ma innej drogi

  Łukasz Czechyra

  dodane 06.11.2012 16:54

  W bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba przewodniczył Mszy Św. pontyfikalnej w intencji zmarłych biskupów i kanoników.

  W dniach listopadowych często pojawia się temat śmierci, piekła, nieba i czyśćca. W homilii podczas Mszy św. za zmarłych biskupów i kanoników ks. prał. Andrzej Lesiński zwrócił uwagę, że normalny i bardzo ludzki jest smutek i lęk związany ze śmiercią. Wielu wierzących z trudem godzi się z perspektywą odejścia z tego świata. – Śmierć nie mieściła się w pierwotnym zamyśle Boga – człowiek został stworzony do życia. Dlatego wciąż pytamy o sens własnego istnienia, a opór budzi myśl, że śmierć jest ostateczną granicą życia. Sami z siebie nie potrafimy przezwyciężyć mocy śmierci. Nie jest w stanie tego dokonać żadna ludzka siła. To sam Bóg wychodzi naprzeciw naszym ostatecznym tęsknotom, przezwycięża bezsens śmierci i popadnięcia w nicość. Tylko Bóg ma moc wskrzeszania umarłych do nieprzemijającego życia. Dzięki Niemu śmierć nie ma ostatniego słowa o ludzkim losie – mówił ks. Lesiński. Przypomniał też, że Chrystus zaznał śmierci, ale nie pozostał w jej władaniu i tym samym wyzwolił człowieka od niej, jako ostatecznego losu – nadał sens ludzkiemu umieraniu. – Śmierć jest koniecznością. Nie ma innego sposobu przejścia do świata zmartwychwstałych – zaznaczył ks. Lesiński.

  Na zakończenie Eucharystii bp Julian Wojtkowski pokropił wodą święconą groby biskupów złożonych w olsztyńskiej katedrze – bp. Tomasza Wilczyńskiego, bp. Józefa Drzazgi i bp. Jana Obłąka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  • gr3
   21.10.2012 23:22
   Warto chyba w tym miejscu przypomnieć "namiary" na posłów:

   http://gosc.pl/doc/1314811.Zadzwon-do-posla

   Choć przydałaby się podobna lista uzupełniona o informację jak ci posłowie głosowali.

   Pomysł oczywiście bardzo popieram! Zaraz biorę się za wysyłanie podziękowań tylko odszukam jeszcze listę głosujących przeciw odrzuceniu projektu...
  • Rafał Sudoł
   23.10.2012 14:13
   Doskonały artykuł! Święte słowa, można rzec! Warto aby tych 40 nagrodzić i ich dane wraz ze zdjeciami umieścić w jakiejś zakładce. A w wydaniu papierowym również mogliby się znaleźć. Tzn. jesli wytrwają w kolejnym głosowaniu! Liczymy na nich i jesteśmy z nimi! Warto tych 40 uchonorować za to, że nie dali się złamać!
  • Lena
   23.10.2012 15:21
   A co z kobietami których płody są tak uszkodzone że dziecko nie ma szans przeżyć po urodzeniu? Ma donosić ciążę ze świadomością że pierwszy oddech dziecka będzie jednocześnie ostatnim? To jest okrutne!

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół