• facebook
 • rss
 • Zobowiązanie, nie wiersz

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 09.11.2012 15:00

  Na dziedzińcu olsztyńskiego zamku uroczyste ślubowanie złożyło 30 nowo przyjętych policjantów, w tym 6 kobiet i 24 mężczyzn.

  W uroczystościach wzięli udział komendanci policji, przedstawiciele władz lokalnych, kapelan policji ks. Marian Midura oraz licznie zgromadzone rodziny rozpoczynających służbę policjantów.

  – Zakończył się okres rekrutacji. Spośród kilku tysięcy złożonych podań pozytywnie przeszliście weryfikację, zdaliście kolejne egzaminy. Dzisiaj dostępujecie zaszczytu, będziecie składać ślubowanie. Treść ślubowania nie jest jakimś zwykłym wierszem, ale jest zobowiązaniem, że będziecie chronić interesy Polski i obywateli nawet z narażeniem życia. Drodzy rodzice, myślę że wasi synowie i córki wybrali ciekawy alei niebezpieczny i odpowiedzialny zawód. Życzę wam, byście byli dumni ze swoich dzieci. Bądźcie z nimi w chwilach radosnych, ale przede wszystkim w chwilach, kiedy będzie trudno – mówił komendant wojewódzki policji nadinspektor Józef Gdański.

  Po oficjalnych przemówieniach odbyło się uroczyste ślubowanie i wspólna modlitwa z prośbą o opiekę Bożą nad nowymi policjantami, którą poprowadził ks. Marian Midura.

  – Mamy świadomość ciążącej na nas odpowiedzialności. Swoją pracą postaramy się udowodnić, że jesteśmy godni noszenia munduru policjanta. Dziękujemy za zaufanie – mówiła w imieniu ślubujących Alicja Małecka.


  Nowo przyjętych policjantów czeka kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w Szczytnie, a następnie praca w jednostkach macierzystych naszego regionu.

  «« | « | 1 | » | »»
  Ślubowanie policjantów

  Ślubowanie policjantów

  WIARA.PL DODANE 09.11.2012 AKTUALIZACJA 09.11.2012

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół