• facebook
 • rss
 • Inspiracja i przykład

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 05.12.2012 23:00

  Na Konferencję Regionalną „Biblioteka z dobrym klimatem społecznym”, która odbyła się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przyjechali nie tylko bibliotekarze z naszego regionu, ale też przedstawiciele lokalnych władz oraz miłośnicy książek.

  Przed konferencją odbyły się targi wiedzy pod hasłem „Oddam pomysł w dobre ręce” – czyli prezentacja inicjatyw i realizowanych pomysłów bibliotek z terenu całego województwa. Była to okazja do porozmawiania z bibliotekarzami oraz przedstawicielami urzędów z różnych zakątków Warmii i Mazur – np. Bań Mazurskich, Braniewa, Markus, Rozóg czy Węgorzewa. – Bo dziś biblioteka to już nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki. To często miejsce różnych inicjatyw kulturalnych i szkoleń – mówi Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.
  Najważniejszym punktem konferencji było podsumowanie i rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu „Biblioteka z dobrym klimatem społecznym”. – Konkurs miał na celu promowanie ciekawych inicjatyw zrealizowanych przez biblioteki publiczne w 2012 r. służącym społecznościom lokalnym. Miały być również inspiracją i przykładem dla innych bibliotek – wyjaśnia Renata Pietrulewicz, regionalny koordynator Programu Rozwoju Bibliotek. Zwycięzcą konkursu została Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie za realizację projektu „Z biblioteką poznajemy Pojezierze Iławskie”. Na drugim miejscu znalazły się Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach. Na trzecim – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rozogach. Na zakończenie konferencji odbyły się rozmowy w kuluarach przy poczęstunku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół