• facebook
 • rss
 • Niczym woda

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 09.02.2013 19:00

  W Galerii "Amfilada" Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie podsumowano wyniki Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2012. Była to również okazja do otwarcia pokonkursowej wystawy, na której zaprezentowano wyróżnione i nagrodzone fotografie.

  – Mistrzostwa odbyły się już po raz dziewiąty. Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na tegoroczną edycję zgłosiło się ponad 100 uczestników, a liczba nadesłanych zdjęć sięgała prawie 1000 – mówi Patryk Lewko z MOK.

  Prace napłynęły nie tylko z Polski, ale też i z zagranicy. Konkurs jest podzielony na trzy kategorie: człowiek, natura, architektura. – Warto podkreślić, że tegoroczne mistrzostwa stały na wysokim poziomie. Osoby fotografujące amatorsko mogą się tu zmierzyć z profesjonalistami, którzy mają już na swoim koncie wernisaże i wystawy – podkreśla Patryk. Nadesłane zdjęcia oceniało jury (Janusz Kobyliński, Mieczysław Wieliczko, Marek Marcinkowski), którego przewodniczącym jest redaktor naczelny tygodnika „Foto” Paweł Staszak.

  – Fotografia jest niczym woda. Większość zdjęć, które dziś oglądamy w internecie i w gazetach, to jest woda w oceanie. I większość tych zdjęć jest gorzka, byle jaka. Jest ich dużo. Zalewają nas zewsząd. Ale wśród tej całej wody są też rzeki, morza i nowe źródła. Właśnie takich zdjęć szukamy podczas mistrzostw fotograficznych – mówi P. Staszak.

  Nagrodzeni:

  Kategoria człowiek: I miejsce – Justyna Radzymińska, II miejsce – Małgorzata Kowalewicz, III miejsce – Jakub Obarek.

  Kategoria architektura: I miejsce – Piotr Grochala, II miejsce – Łukasz Kapa, III miejsce – Jakub Obarek.

  Kategoria natura: I miejsce – Maciej Szubzda, II miejsce – Artur Jastrzębski, III miejsce – Piotr Gawliński.

  Nagrodę Grand Prix OMF 2012 im. Ryszarda Czerwińskiego zdobył Piotr Grochala.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół