• facebook
 • rss
 • Wenta dla Kruz

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 11.02.2013 23:45

  W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się XV Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Jak co roku, odbyły się licytacje, na których można było kupić nie tylko obrazy i grafiki, ale też przedmioty użytkowe, jak i pamiątki, w tym tę najcenniejszą – posrebrzany model samochodu, podarowany przez koncern Fiata Janowi Pawłowi II.

  Wenta, już tradycyjnie, rozpoczęła się od występu artystycznego podopiecznych ośrodka, na którego cel zbieraną się pieniądze. Tegorocznym beneficjentem jest Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, w którym przebywają dzieci niepełnosprawne intelektualnie. Osoby, które chciały pomóc ośrodkowi, mogły również kupić losy na loterii lub prace przygotowane przez jego podopiecznych, w tym ozdoby wielkanocne i wyszywane obrazy.

  – Dobroć otwiera się wtedy, kiedy stoimy wobec trudnej sytuacji. Wtedy nasze serce się otwiera na to, by pomóc. Autorami dobroci jesteście wszyscy wy, zgromadzeni tutaj – mówił, witając przybyłych, abp Edmund Piszcz. Później wręczył statuetki tym, którzy wspierają wentę. W tym roku otrzymali je: Fundacja Stefczyka, Agencja Nieruchomości Rolnych, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze”, Ewa Olszewska, Elżbieta Roćko, Krystyna Sól i Iwona Abroziak.

  Podczas tegorocznej wenty zebrano prawie 40 tys. zł. – Z całego serca dziękuję matce tego przedsięwzięcia – pani Bożenie Ulewicz oraz całemu zarządowi warmińskiej Akcji Katolickiej – mówi duszpasterz AK ks. Michał Tunkiewicz. Na koniec wszyscy wzięli się za dłonie i wspólnie odmówili modlitwę „Ojcze nasz”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół