• facebook
 • rss
 • Pasmo dla wszystkich

  Ks. Piotr Sroga

  dodane 21.02.2013 12:52

  Władze województwa zatwierdziły ofertę na budowę i zarządzanie siecią szerokopasmowego internetu. Wartość przedsięwzięcia wynosi około 330 mln zł, a współfinansowane jest z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

  – To historyczna chwila, ponieważ tę inwestycję od początku uważaliśmy za kluczową dla gospodarki regionu – mówi wicemarszałek Jarosław Słoma. Budowa szybkiej sieci podniesie konkurencyjność województwa. Dzięki projektowi niemal wszyscy mieszkańcy, przedsiębiorcy i instytucje publiczne znajdą się w zasięgu sieci. To zaś powinno przełożyć się na obniżenie kosztów dostępu do internetu w gospodarstwach domowych. Samorząd regionu, inaczej niż województwa podlaskie, lubelskie i świętokrzyskie, zdecydował się na wybór modelu łączącego jednocześnie budowę i operowanie siecią. Wybór wykonawcy jest ostatnim elementem na drodze przygotowań do zrealizowania tego projektu. Trzeba jeszcze uzyskać weryfikację Urzędu Zamówień Publicznych.

  – Jeśli przejdziemy ją pomyślnie, w marcu możemy podpisać umowę z wykonawcą. Fakt, że po jej podpisaniu będziemy pierwszym przygotowanym na tę inwestycję regionem, świadczy, że obraliśmy dobrą drogę. Takie rozwiązanie ma przyśpieszyć budowę nowoczesnej infrastruktury i zapewnić kompleksową realizację inwestycji. Dzięki projektowi powstanie ponad 2,2 tys. km sieci. Proces inwestycyjny ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, przed nadejściem zimy. Prace mają się zakończyć w 2015 roku. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu złożyła spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe, dysponująca polskim kapitałem – mówi wicemarszałek Słoma.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół