• facebook
 • rss
 • Najlepsza Droga

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 28.02.2013 12:14

  Grupa artystyczna „PAN”, w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. bł. Jana Pawła II, zaprezentowała swój kolejny projekt MTA, tym razem pod hasłem: „MTA, czyli Może Teraz Alternatywnie”, podtytuł: „Jesteśmy wolni i w tej wolności wybieramy sztukę opartą na Bogu”.

  Zgromadzonych gości przywitał dyrektor instytutu, ks. Stanisław Kozakiewicz. Podziękował artystom za zaangażowanie, jak również za świadectwo wiary, które przejawia się w ich pracy twórczej. – Ten projekt zakłada dwa spójne z sobą cele. Pierwszy cel, to uczczenie bł. Fra Angelico, włoskiego artysty malarza, dominikanina, który tworzył w epoce renesansu. Drugi cel, jaki nam przyświeca, to danie świadectwo naszej wiary, pokazanie, iż to właśnie Bóg jest naszą Najlepszą Drogą artystyczną – mówi liderka grupy PAN Małgorzata Tuszyńska. Jak mówi, jako artyści świadomi są zagrożeń płynących z promowanych wartości antychrześcijańskich widocznych w sztuce, dlatego tym bardziej chronią się w Bogu, aby nieść nową jakość życia artystycznego w przestrzeni miasta oraz przemieniać się wewnętrznie i tworzyć zdrową artystyczną wspólnotę.

  Prelekcję „Jednoczesna obecność artysty w Kościele i w świecie” wygłosiła Małgorzata Tuszyńska. Później artyści prezentowali swoją sztukę. Było wiele poezji, obrazy, fotografie. Wieczór uświetnił występ zespołu instrumentalno-wokalnego z kościoła św. Jakuba w Olsztynie w składzie: ks. Łukasz Kowalski, Andrzej Mróz, Andrzej Łojkowski, Karolina Misiułajtis, Martyna Hestkowska i Ziemowit Ziemba.

  Artyści biorący udział w projekcie, którzy zaprezentowali się w IKCH:
  Adam Siwołowski – poezja
  Żaneta Tomczak – poezja
  Teresa Kosman – malarstwo
  Jadwiga Pleśniar – malarstwo i poezja
  Dorota Ulatowska – poezja i biżuteria
  Beata Rogowska – malarstwo i rysunek
  Sabina Anna Niedbała – malarstwo i fotografia analogowa
  Zygmunt Natorski – malarstwo, tkanina artystyczna, fotografia
  Joanna Kulczyk – florystyka i sztuka użytkowa - karnety okolicznościowe
  Małgorzata Ewa Tuszyńska – malarstwo, fotografia, poezja i sztuka użytkowa - opakowania ozdobne
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół