• facebook
 • rss
 • Wyśpiewane świadectwo

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 16.04.2013 22:36

  Kiedy człowiekowi brakuje słów, to zaczyna śpiewać o Bogu.

  W Ornecie odbył się VII Festiwal Piosenki Religijnej. Na kilka godzin ornecki Dom Kultury zamienił się w wielki amfiteatr, a scena stała się miejscem eksplozji radości wiary i młodzieńczej energii. Był śpiew, gromkie oklaski, wspólny taniec i zabawy, które prowadził kleryk Kamil Wyszyński z WSD „Hosianum”. Wszystko po to, by uczcić pamięć o bł. Janie Pawle II, jak i ubogacić tegoroczne obchody 700-lecia nadania praw miejskich Ornecie.

  – Kiedy jako katechetka rozpoczęłam pracę, pomyślałam, że warto byłoby zorganizować przegląd piosenek. Pani dyrektor z niezwykłą otwartością przyjęła mój pomysł. A później, przeszłyśmy od słów do czynów. I tak od siedmiu lat festiwal się rozwija – mówi Janina Krzyżanowska, nauczycielka religii ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie. – Przyjeżdża do nas wiele zespołów. Jest to dla nas ogromna satysfakcja, kiedy widzimy dzieci realizujące swoje pasje – mówi dyrektor SP nr 4 Małgorzata Szuba.

  Na tegoroczny festiwal przyjechało 18 zespołów. Były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Oprócz uczniów orneckich szkół, zaprezentowała się młodzież z Lubomina, Bażyn, Topszyn, Godkowa, Biskupca i Mrągowa. Tegoroczny przegląd odbył się pod hasłem: „Ojczyzna, Orneta, Papież”. Jury w składzie: kl. Kamil Wyszyński, Ryszard Staruch (muzyk), Łukasz Okapiński (urząd miasta), oceniając występy poszczególnych zespołów brało pod uwagę dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny i poprawność wykonania utworów. – Pochodzę z Ornety, tym bardziej cieszy mnie, że właśnie w moim rodzinnym mieście jest taki festiwal. A wrażenia… Bardzo pozytywne. Mówimy ciągle o tym, że należy wyjść na ulice, że mamy świadczyć o naszej wierze. Orneta dziś pokazała, że potrafi i nie wstydzi się śpiewać o Bogu – mówi kl. Kamil. – Siódmy festiwal na 700. lecie miasta, to o czymś świadczy i wspaniale wkomponowuje się w jubileusz Ornety. Jestem szczęśliwy, że są osoby, które angażują się w przygotowanie tak wspaniałej imprezy. Dziś im dziękuję – mówi burmistrz Ornety Ireneusz Popiel.

  W kategorii przedszkola najlepszym okazało się Przedszkole nr 1 z Ornety. Najwyżej został również oceniony występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie. Wśród gimnazjów pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z Ornety, zaś wśród szkół ponad gimnazjalnych Liceum Ogólnokształcące, również z Ornety. Wiele pozytywnej energii wniósł występ młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych z Mrągowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół