• facebook
 • rss
 • Pozytywna inicjatywa

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 14.05.2013 20:19

  Pomysł chętnie wspierają lokalni artyści.

  Już po raz drugi w Miejskim Ośrodku Kultury członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika bł. Jana Pawła II w Ornecie zorganizowali koncert charytatywny na rzecz budowy pomnika. Podobnie, jak i podczas pierwszego koncertu, na scenie zaprezentowali się lokalni artyści.

  – Każdą taką pozytywną inicjatywę wspieramy. Pomnik bł. Jana Pawła II raczej nie powinien nikogo bulwersować. Jest to w Polsce niezwykle ceniona osoba, jedyny w swoim rodzaju autorytet dla nas. Są w naszym mieście środowiska, które chcą postawić w Ornecie pomnik Jana Pawła II, a my to będziemy wspierać – mówi wiceburmistrz Ornety Andrzej Gierlof. Podczas pierwszego koncertu wiceburmistrz prowadził aukcje. Teraz sam wziął w nich czynny udział i wylicytował nie tylko obraz, ale też i cegiełkę o wartości 500 zł.

  – Staramy się włączyć w naszą inicjatywę naszych lokalnych artystów. Zresztą bardzo chętnie biorą charytatywnie udział w koncertach. Zawsze osoby wrażliwe jakby pełniej odbierają postać naszego papieża. Nasza inicjatywa ma poparcie wśród mieszkańców. Chcieliby głosić tę ideę. I to jest najważniejsze na dzisiaj – mówi prezes komitetu Wiesław Steć.

  Biletami na koncert były cegiełki o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Podczas koncertu widzowie mogli podziwiać występy lokalnych artystów oraz wziąć udział w licytacji obrazów, złotego serduszka i cegiełki o wartości 500 zł.

  W 2012 r. w Ornecie został powołany Społeczny Komitet Budowy Pomnika bł. Jana Pawła II. W pierwszym okresie komitet skupił się na prawnych aspektach działalności – utworzenie stowarzyszenia, uzyskanie zgody na publiczne zbiórki pieniędzy i emisji cegiełek. W przyszłości stowarzyszenie – jak zostało zapisane w statucie – będzie zdobywać pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Członkowie komitety chcieliby, aby o miejscu postawienia pomnika zdecydowali mieszkańcy Ornety. Właśnie dlatego rozpowszechniane są ankiety z propozycjami lokalizacji (takie były również rozdawane podczas koncertu), tak aby każdy mógł wyrazić swoje zdanie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół