• facebook
 • rss
 • Relikwia to obecność

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 19.05.2013 16:19

  Parafia w Pieckach otrzymała relikwie bł. Jana Pawła II.

  Dla wiernych z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Pieckach było to niezwykle wzniosłe wydarzenie. Z inicjatywy proboszcza ks. Eugeniusza Pipały parafia otrzymała relikwie bł. Jana Pawła II w postaci kropli krwi. Jest to moment historyczny, co podkreśla proboszcz parafii, bowiem do tej pory nie było w kościele w Pieckach żadnych relikwii. Uroczyste wprowadzenie relikwii poprzedziła 9-dniowa nowenna do bł. Jana Pawła II.

  Przed Mszą św. zgromadzeni odmówili Różaniec, litanię loretańską oraz do bł. Jana Pawła II. Następnie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach zaprezentowała widowisko słowno-muzyczne, mówiące o najważniejszych momentach życia Karola Wojtyły i jego przesłaniu, które opiera się na miłości i wierze.

  – Wraz z uroczystym wprowadzeniem relikwii zbiegła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej imienia Karola Wojtyły. To już 5 lat, jak z inicjatywy dyrektora Lucjana Kulika ta placówka może cieszyć się takim patronem. Pan dyrektor zawsze podkreśla, że chciałby by uczniowie byli jak „mali Karolkowie”. Z tej też okazji, pod koniec kwietnia tego roku, uczniowie wraz ze mną udali się śladami swojego patrona do Wadowic i Krakowa, gdzie jak się mówi „wszystko się zaczęło” – mówi wikariusz ks. Maciej Burdyński.

  Parafianie na wstępie Mszy św. stwierdzili, że tak jak 13 maja 1981 r. na placu św. Piotra, w miejscu męczeństwa pierwszych chrześcijan, owocem cierpienia i przelanej krwi było zjednoczenie całego Kościoła w wielkiej modlitwie o ocalenie Papieża, tak dzisiaj trzeba, aby krew bł. Jana Pawła II przemieniała serca mieszkańców parafii w Pieckach. – Nie będzie przesadą przywołanie powiedzenia: „Krew męczenników nasieniem chrześcijaństwa”. Potrzeba, aby przykład życia naszego Wielkiego Papieża ukazywał wszystkim wierzącym Chrystusa Zmartwychwstałego – podkreśla ks. Burdyński.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Wojciech Ziemba. – Mam nadzieję, że z tą chwilą bł. Jan Paweł II stanie się jeszcze bliższy dla każdego z nas. Relikwia, to szczególna fizyczna obecność błogosławionego pośród nas – mówi ks. Eugeniusz Pipała. Do zgromadzonych kazanie wygłosił abp Ziemba. Mówił o nauce błogosławionego, wspominał jego wizyty w ojczyźnie, również na Warmii. – Nakazał, bądźcie odważni, wypłyńcie na głębię. W Olsztynie, podczas Mszy św., wołał o prawdę, o prawdę wszędzie, w życiu publicznym, mediach, środkach masowego przekazu. To wołanie jest do dziś aktualne – mówił abp Ziemba. Podkreślał, że po odejściu Karola Wojtyły, odczuwamy pustkę, tęsknimy do wielkiego pontyfikatu.

  Po Mszy św. odbyła się adoracja relikwii bł. Jana Pawła II. – Przed nami zadanie pielęgnowania i budowania naszej wiary, nadziei i miłości. To zadanie budowania kościoła duchowego, jak i materialnego – podkreśla proboszcz, ks. Eugeniusz Pipała.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół