• facebook
 • rss
 • Za pan brat ze  św. Markiem

  dodane 30.05.2013 00:15

  Wydaje się, że trudno zainteresować młodych ludzi treściami religijnymi. W Srokowie znaleziono sposób, aby młodzież czytała Pismo Święte.

  Obchody Roku Wiary owocują w wielu parafiach konkretnymi inicjatywami. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Srokowie postanowił zmobilizować młodych ludzi do studiowania Pisma Świętego. Ogłoszono więc konkurs biblijny, którego celem było sprawdzenie wiedzy z treści Ewangelii św. Marka. – Do rywalizacji przystąpiło 50 osób ze szkół podstawowych w Srokowie i Solance. Dołączyła także młodzież z Gimnazjum w Srokowie. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i wykazali się gruntowna wiedzą – mówią organizatorzy. Pierwszym etapem było sprawdzenie wiadomości wśród uczniów w szkolnych eliminacjach. Dużo pracy w ich przeprowadzenie włożył srokowski wikariusz ks. Paweł Kaczmarczyk i panie katechetki. Ci, którzy wyrazili chęć i posiadali odpowiednią wiedzę, przystąpili do ostatecznego sprawdzianu. – Przeżywamy Rok Wiary, a jej fundamentem jest Biblia. Dlatego tak ważna jest jej znajomość wśród młodzieży. Poprzez teksty z Pisma Świętego poznajemy Chrystusa – mówi ks. Kazimierz Sawostianiuk, proboszcz ze Srokowa. Uczestników podzielono na grupy, które losowały pytania. Najwięcej uczestników przybyło z gimnazjum. Konkurs prowadzili Małgorzata Kowalska i ks. Paweł.

  – Nie było pierwszego i następnych miejsc. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, gdyż samo przeczytanie Ewangelii według św. Marka zasługuje na pochwałę – mówią organizatorzy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, długopisy i słodkie niespodzianki, ufundowane przez księdza proboszcza. – Niech to rozpoczęte dzieło będzie kontynuowane, aby lepiej zrozumie i poznać Pismo Święte, a przez to jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga – mówi Małgorzata Kowalska. Na zakończenie młodzież odśpiewała Litanię Loretańską i stanęła do pamiątkowego zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół