• facebook
 • rss
 • Prorodzinne miasto

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 15.07.2013 23:43

  Władze Olsztyna zaprezentowały założenia Karty Dużej Rodziny.

  Od dłuższego czasu przedstawiciele wielodzietnych rodzin w Olsztynie sygnalizowali władzom miasta potrzebę wprowadzenia ulg i udogodnień, dzięki którym wielodzietne rodziny mogłyby częściej korzystać z dostępu do kultury czy infrastruktury sportowej. W końcu władze zdecydowały się na wprowadzenie w Olsztynie Karty Dużej Rodziny. Na konferencji prasowej prezydent Piotr Grzymowicz wraz z wiceprezydent Małgorzatą Bogdanowicz-Bartnikowską przedstawili złożenia działań prorodzinnych. Jeśli radni miasta zaakceptują te rozwiązania, mogą one wejść w życie już od 1 października br. – Materiały, które były przygotowywane przez panią wiceprezydent, otrzymałem 19 czerwca. Od tego czasu przygotowywaliśmy projekt uchwały intencyjnej w sprawie wdrożenia karty. Dzisiaj ten projekt jest już praktycznie gotowy i jesteśmy przygotowani, by przedstawić go radzie miasta na lipcowej sesji – mówi prezydent Grzymowicz.

  Z karty dużej rodziny mogłyby skorzystać rodziny posiadające troje i więcej dzieci. Na preferencyjnych warunkach korzystałyby z Aquasfery i basenów miejskich, Olsztyńskiego Teatru Lalek, Planetarium, Biura Wystaw Artystycznych, a nawet byłyby zwolnione z opłat za żłobek. – Oczywiście katalog usług będziemy powiększać w miarę zgłaszania się firm czy instytucji wojewódzkich, które będą chciały zaprosić do siebie olsztyńskie duże rodziny – informowała Małgorzata Bartnikowska-Bogdanowicz.

  Z podanych na konferencji informacji wynika, że w Olsztynie jest około 6 tysięcy rodzin wielodzietnych. Wszystkie będą mogły ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny, nawet te, które nie są zameldowane w mieście, ale mieszkają w Olsztynie. Oprócz rodzin z ulg będą mogły korzystać osoby samotnie wychowujące co najmniej trójkę dzieci, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i osoby będące w nieformalnych związkach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół