• facebook
  • rss
  • Warmińskie nominacje

    ks. Piotr Sroga

    dodane 16.07.2013 13:44

    Kuria Archidiecezji Warmińskiej opublikowała na swojej stronie internetowej zmiany personalne na najbliższy czas.

    Przechodzą na emeryturę

    1. ks. prał. kan. Janusz Budyn po osiągnięciu wieku emerytalnego z dniem 30 czerwca 2013 r.  zwolniony ze stanowiska administratora parafii Krzyża Świętego w Korszach.

    2. ks. prał. Józef Dziwik po osiągnięciu wieku emerytalnego z dniem 31 sierpnia 2013 r.  zwolniony ze stanowiska proboszcza parafii NMP Królowej Polski w Farynach.

    3. ks. prał. Gerard Łążyński po osiągnięciu wieku emerytalnego z dniem 30 czerwca 2011 r.  zwolniony ze stanowiska administratora parafii św. Anny w Sokolicy.

    4. Ks. inf. dr Adolf Setlak po osiągnięciu wieku emerytalnego z dniem 30 czerwca 2013 r.  zwolniony ze stanowiska proboszcza parafii św. Jana Ewangelisty i MB Częstochowskiej w Bartoszycach.

    Kuria

    1. ks. kan. dr Artur Oględzki z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska Kanclerza i Rzecznika Prasowego Kurii i z dniem 01 lipca 2013 r. mianowany proboszczem parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach.

    2. ks. kan. dr Tadeusz Marcinkowski z dniem 01 lipca 2013 r. mianowany Kanclerzem i Rzecznikiem Prasowym Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

     

    Proboszczowie

    1. ks. Tomasz Stempkowski z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska proboszcza parafii św. Mikołaja w Sętalu i z dniem 01 lipca 2013 r. mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach.

    2. ks. Krzysztof Ciołek z dniem 31 sierpnia 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie i z dniem 01 września 2013 r. mianowany proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Farynach.

    3. ks. Remigiusz Zaniecki z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Matki Boskiej Różańcowej w Olsztynie i z dniem 01 lipca 2013 r. mianowany proboszczem parafii św. Anny w Sokolicy.

    4. ks. Artur Oględzki z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska kanclerza i Rzecznika Prasowego Kurii i z dniem 01 lipca 2013 r. mianowany proboszczem parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach.

    5. ks. Sylwester Nykiel z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Jacka w Kętrzynie i z dniem 01 lipca 2013 r. mianowany proboszczem parafii św. Mikołaja w Sętalu.

    Zwolnienia z urzędu Dziekana

    1. ks. prał. kan. Janusz Budyn po osiągnięciu wieku emerytalnego z dniem 30 czerwca 2013 r.  zwolniony ze stanowiska Dziekana Dekanatu Reszel.

    2. ks. prał. Józef Dziwik po osiągnięciu wieku emerytalnego z dniem 31 sierpnia 2013 r.  zwolniony ze stanowiska Dziekana dekanatu Rozogi.

    3. ks. prał. Gerard Łążyński po osiągnięciu wieku emerytalnego z dniem 30 czerwca 2011 r.  zwolniony ze stanowiska dziekana dekanatu Sępopol.

    4. Ks. inf. dr Adolf Setlak po osiągnięciu wieku emerytalnego z dniem 30 czerwca 2013 r.  zwolniony ze stanowiska Dziekana dekanatu Bartoszyce.

    Nominacje dziekańskie

    1. Ks. prał. Dyzma Wyrostek mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. Dziekanem dekanatu Reszel.

    2. Ks. prał. Józef Midura z dniem 01 września 2013 r. mianowany Dziekanem dekanatu Rozogi.

    3. Ks. kan. dr Artur Oględzki z dniem 01 lipca 2013 r. mianowany Dziekanem dekanatu Bartoszyce.

     

    Wikariusze

    1. ks. Andrzej Baj z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Bartoszycach i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii Matki Boskiej Różańcowej w Olsztynie.

    2. ks. Adrian Bienasz z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. Moderatorem Duszpasterskim w Archidiecezjalnym Ośrodku Charytatywnym Caritas w Rybakach.

    3. ks. Jakub Ilczuk z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Wojciecha w Mrągowie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie.

    4. ks. Krzysztof Jabłoński z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii NSPJ w Olsztynie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie.

    5. ks. Dariusz Jasiński z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Katarzyny w Braniewie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św. Brata Alberta w Bartoszycach.

    6. ks. Paweł Kaczmarczyk z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Srokowie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii NSPJ w Olsztynie.

    7. ks. Jarosław Kruszewski z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Jana Ewangelisty i MB Częstochowskiej w Bartoszycach i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św. Katarzyny w Braniewie.

    8. ks. Wojciech Leszczyński z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii bł. Franciszki Siedliskiem w Olsztynie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św. Wojciecha w Mrągowie.

    9. ks. Romuald Mężyński z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. rezydentem parafii św. Brata Alberta w Szczytnie.

    10. ks. Wojciech Milczarek po powrocie ze studiów w Rzymie mianowany z dniem 01 sierpnia 2013 r. wikariuszem parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

    11. ks. Zdzisław Muszyński z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Jerzego w Kętrzynie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście.

    12. ks. Jacek Możejko z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Bartłomieja w Jezioranach i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii bł. Bolesławy Lament w Nidzicy.

    13. ks. Piotr Nowak z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Katarzyny w Kętrzynie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach.

    14. ks. Bogdan Okraska z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Brunona w Bartoszycach i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim.

    15. ks. Mariusz Roman z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św.  Katarzyny w Kętrzynie.

    16. ks. dr Paweł Romański z dniem 31 lipca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Z dniem 01 września 2013 r. otrzymał zgodę na trzyletni pobyt w Rzymie.

    17. ks. Jarosław Smulski z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Jana Ewangelisty i MB Częstochowskiej w Bartoszycach i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Szczytnie.

    18. ks. Stanisław Szymański z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św. Brunona w Bartoszycach.

    19. ks. Piotr Wasilewski z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii NSPJ w Olsztynie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św.  Jacka w Kętrzynie.

    20. ks. Paweł Władyka z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie.

    21. ks. Wojciech Wiszniewski z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św. Katarzyny w Kętrzynie.

    22. ks. Marek Żejmo z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie i mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie.

    Studia 

    1. Ks. Radosław Czerwiński z dniem 30 czerwca zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście i skierowany z początkiem roku akademickiego 2013/14 na studia specjalistyczne z teologii moralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

    2. Ks. Jacek Możejko wikariusz parafii bł. Bolesławy Lament z początkiem roku akademickiego 2013/14 skierowany na studia doktoranckie w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

    3. Ks. Dariusz Sonak z dniem 01 lipca 2013 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii katedralnej św. Jakuba w Olsztynie i z początkiem roku akademickiego 2013/14 skierowany na studia specjalistyczne z dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

     

    Inne zmiany

    1. Ks. dr Wojsław Czupryński z dniem 30 czerwca 2013 r. zwolniony z Duszpasterza Akademickiego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie.

    2. Ks. dr Paweł Romański z dniem 31 lipca 2013 r. zwolniony z funkcji Redaktora Naczelnego Warmińskich Wiadomości Archidiecezjalnych. Otrzymał zgodę na trzyletni pobyt w Rzymie.

    3. Ks. dr Bartłomiej Matczak z dniem 01 sierpnia 2013 r. mianowany Redaktorem Naczelnym Warmińskich Wiadomości Archidiecezjalnych. 

     

    Nominacje Neoprezbiterzy

    1. ks. mgr Adam Brończyk mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. Podwyższenia Krzyża św. w Srokowie   

    2. ks. mgr Michał Dębski mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. św. Bartłomieja w Jezioranach

    3. ks. mgr Adrian Krystian Dynda mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim

    4. ks. mgr Józef Fiszer mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. św. Jakuba w Olsztynie

    5. ks. mgr Adam Alfred Iwanowski mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. NSPJ w Olsztynie

    6. ks. mgr Michał Łukasz Maciejewski mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. św. Antoniego w Braniewie

    7. ks. mgr Adrian Mantykiewicz mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. św. Jana Chrzciciela w Bartoszycach

    8. ks. mgr Karol Misiewicz mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie

    9. ks. mgr Zbigniew Adam Rejszel - mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par.  bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie

    10. ks. mgr Kamil Rokicki mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. św. Katarzyny w Braniewie

    11. ks. mgr Paweł Piotr Roszyński mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. Chrystusa Odkupiciela w Człowieka w Olsztynie

    12. ks. mgr Kamil Stanisław Skoczek – mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par.  św. Jerzego w Kętrzynie

    13. ks. mgr Michał Paweł Tyczyński mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. M. B. Fatimskiej w Olsztynie

    14. ks. mgr Marcin Wysocki mianowany z dniem 01 lipca 2013 r. wikariuszem par. św. Jana Ewangelisty i MB Częstochowskiej w Bartoszycac

     

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół