• facebook
 • rss
 • Nadzieja Polaków

  lucy

  dodane 16.07.2013 17:45

  Stypendyści, którzy w Olsztynie przebywają na letnim obozie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wybrali się w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

  Młodzi ludzie wyruszyli z samego rana, po przejściu około 18 kilometrów dotarli do Gietrzwałdu. Na miejscu uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. Michał Tunkiewicz. – Zapamiętam z niej m.in. to, że kiedy szliśmy koło drogi nr 16 wiele samochodów, a momentami wszystkie – mrugały światłami, ludzie wystawiali ręce, machali, pozdrawiali. Ta pielgrzymka była wyznaniem wiary młodego Kościoła. Msza św. raczej nie wymaga komentarza. Poziom wzruszenia, zaangażowania w modlitwę, przeżycia religijnego był tak wielki, że nie sposób go opisać. Myślę, że to wydarzenie na trwałe wpisze się w serce i sumienie każdego ze stypendystów, który brał w nim udział – powiedział ks. Dariusz Kowalczyk.

  Kilka słów do młodych skierował również ks. Jan Drob, Prezes Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. – Jest taki moment w Biblii, gdzie Bóg mówi do Mojżesza: „Mojżeszu, miejsce na którym stoisz jest święte”. Wiecie – tu dokonało się tyle cudów. Macie świadomość, że to miejsce jest święte? Pielgrzymowaliście pieszo do tego miejsca, by u stóp Matki Bożej dziękować i prosić. W tym pielgrzymim trudzie, który podjęliście jest modlitwa, bo pielgrzymowanie jest wielką modlitwą i przypomnieniem, że życie każdego człowieka jest pielgrzymowaniem do domu Ojca – mówił ks. Drob. Podziękował on Matce Bożej m.in. za powołania, które wyszły ze środowiska fundacji, za zaangażowanie w pracę wielu księży i ofiary darczyńców, dzięki którym młodzi zdolni ludzie mogą otrzymywać stypendia. Przeczytał także stypendystom sms-a, jaki wysłał prezydent Katowic Piotr Uszok. Nazwał on tych młodych ludzi „nadzieją naszego narodu, przy kompletnym rozchwianiu wartości moralnych i społecznych”. – Matko, daj im tyle siły, aby to unieść. Tę wielką nadzieję, złożoną przez Polaków właśnie w Was – powiedział ks. Drob.

   

  Jutro młodzi ludzie z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wezmą udział we Mszy św. w olsztyńskiej katedrze, której przewodniczył będzie metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół