• facebook
 • rss
 • Bóg zapewnia

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 17.07.2013 22:33

  Zakończył się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  Od 10 lat stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyjeżdżają na wakacyjne obozy. Co roku odbywają się one w innej miejscowości. – Kiedy 10 lat temu stypendyści zgromadzili się na pierwszym wspólnym obozie w Krakowie, trudno było prorokować, jak szeroko ta osławiona dziś „żółta rzeka” może rozlać się po wszystkich zakątkach Polski. Dla mnie samego ta ostatnia dekada to 15 obozów, które przeżyłem jako uczeń, student, później wolontariusz. A rekordzistą raczej nie jestem – mówi Karol Wojteczek.

  W tym roku stypendyści uczący się w gimnazjach i szkołach ponad gimnazjalnych spędzili dwa tygodnie w archidiecezji warmińskiej, a głównym miastem, przez które przelewała się „żółta rzeka” był Olsztyn. Oczywiście odwiedzili też i inne ważne miejsca, w tym Frombork i Gietrzwałd. W czasie obozu odbywały się różne warsztaty, obozowy Dzień Papieski, dzień sportu, a do czerwoności rozgrzał wszystkich koncert zespołu „Czerwony Tulipan”. Jednak dwa tygodnie szybko minęły. Nadszedł czas rozstania. Zanim stypendyści rozjechali się do swoich rodzinnych miejscowości, wszyscy uczestniczyli w pożegnalnej Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, której przewodniczył abp Wojciech Ziemba.

  Tuż przed godziną 10 chodniki prowadzące do kościoła św. Jakuba zapełniły się młodymi w żółtych koszulkach. Szli całymi grupami, wesoło rozprawiając. Przed Eucharystią świątynia powoli wypełniała się młodymi w żółtych koszulkach. Głos 1.200 stypendystów wypełnił świątynię śpiewem: „Przyjdź Duchu Święty, rozpal ogień tu”. – Prawie dwa tygodnie temu zgromadziliśmy się na uroczystej Eucharystii w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela Człowieka, by wypraszać potrzebne łaski na czas trwania obozu formacyjnego. Dziś gromadzimy się konkatedrze, aby podziękować za wspólnie przeżyty czas, za czas swoistych rekolekcji, które nam, mieszkańcom Olsztyna, wygłosili stypendyści. Było to piękne świadectwo waszej wiary i waszego życia – mówi ks. Michał Tunkiewicz.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół