• facebook
 • rss
 • Szafarze poszukiwani

  ks. Piotr Sroga

  dodane 19.07.2013 13:55

  Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Warmińskiej podał informację o kursie przygotowawczym do przyjęcia posługi nadzwyczajnego szafarz Komunii św.

  Co prawda rozpocznie się on jesienią tego roku, ale jest czas na zastanowienie i złożenie wymaganych dokumentów. Kurs rozpocznie się 5 października 2013 roku o godz. 10 w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie (ul. kard. S. Wyszyńskiego 11).

  Kolejne zajęcia odbywać się będą w dniach 12, 19, 26 października. Zakończenie połączone będzie z rekolekcjami zamkniętymi, które zaplanowano w listopadzie. Aby zostać szafarzem nadzwyczajnym trzeba spełnić następujące warunki: 1) Mężczyzna, wiek minimum 25 lat, stanu wolnego lub żonaty; 2) Wykształcenie średnie; 3) Nieskazitelne życie moralne, pobożność eucharystyczna, aktywne uczestnictwo w życiu parafii, poważanie wśród duchowieństwa i wiernych; 4) Pozytywna opinia księdza proboszcza wyrażona na piśmie; 5) Skierowanie na kurs przygotowawczy przez księdza proboszcza.

  Wymienione dokumenty księżą proboszczowie składają w Wydziale Duszpasterskim Kurii do dnia 17 września. Posługa szafarza jest bezinteresowna, parafia zaś pokrywa koszty przygotowania, rekolekcji i dalszej formacji, które obejmują udział w spotkaniach i koszty dojazdu. Kandydaci podczas zajęć zapoznają się teoretycznie i praktycznie z posługą szafarza nadzwyczajnego.

  Otrzymają materiały formacyjne i inne pomoce do sprawowania posługi u chorych.  Opłata za kurs wynosi 100 zł.

  Bliższe informacje pod tel. 669 640 403.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół