• facebook
 • rss
 • Nie trzeba się lękać

  Krzysztof Kozłowski

  |

  Posłaniec Warmiński 30/2013

  dodane 25.07.2013 00:15

  Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zakończyli obóz formacyjny, który odbył się na terenie naszej archidiecezji.

  Przez prawie dwa tygodnie mieli okazję nie tylko się integrować, ale też poznać Olsztyn, Frombork i Gietrzwałd oraz brać udział w różnych warsztatach. Obóz zakończył się Mszą św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, której przewodniczył abp Wojciech Ziemba. – Prawie dwa tygodnie temu zgromadziliśmy się na uroczystej Eucharystii w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka, by wypraszać potrzebne łaski na czas trwania obozu formacyjnego. Dziś gromadzimy się w konkatedrze, aby podziękować za wspólnie przeżyty czas, za czas swoistych rekolekcji, które nam, mieszkańcom Olsztyna, wygłosili stypendyści. Było to piękne świadectwo waszej wiary i waszego życia – mówi ks. Michał Tunkiewicz. Homilię do młodzieży wygłosił abp Wojciech Ziemba. W słowach skierowanych do młodych wyrażał zadowolenie, że fundacja wybrała właśnie naszą archidiecezję na miejsce tegorocznego obozu formacyjnego.

  – Obóz integracyjny jest bardzo ważny i potrzebny, aby przeżywać radość życia w tej wielkiej wspólnocie. Lecz nie wolno się zamykać we własnej wspólnocie. Do każdego, kto cieszy się poznaniem Boga, Bóg kieruje wezwanie: „Idź przeto teraz i wyprowadź lud Izraela z Egiptu”. Idź do swojego środowiska, w którym żyjesz. Do każdego, kto jest skrępowany brakiem wyobraźni, niezdolnych do wyjścia poza doraźne pragnienia i sukcesy, do ludzi zniewolonych swoją słabością i wyprowadź ich w niewoli Egiptu. Może pełen obawy zapytasz, tak jak Mojżesz: „Kimże jestem?”. Nie trzeba się lękać. Nie jesteś sam. Bóg zapewnia: „Ja będę z tobą” – podkreślał metropolita. Po Mszy św. stypendyści podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obozu w Olsztynie. Po pożegnaniu w konkatedrze św. Jakuba wszyscy udali się pod olsztyński ratusz, by zrobić wspólne zdjęcie. – Cieszę się, że miałam szansę tu przyjechać. Mogłam zobaczyć niezwykłe krajobrazy Warmii. Jestem zachwycona Olsztynem, Fromborkiem i Gietrzwałdem – mówi Magda Koziara z Biłgoraja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół