• facebook
 • rss
 • Złote Krzysie

  lc

  dodane 31.08.2013 20:44

  W Archidiecezjalnym Ośrodku Caritas w Rybakach odbył się Dzień Bezpieczeństwa Służb Mundurowych.

  Do Rybak przyjechali przedstawiciele wszystkich służb mundurowych – policjanci, strażnicy miejscy, celnicy, inspektorzy i inni funkcjonariusze dbający o bezpieczeństwo na Warmii i Mazurach. Spotkanie to po raz drugi odbyło się w Rybakach – poprzednie odbyło się w 2008 roku. Wówczas to odsłonięto i poświęcono kapliczkę św. Krzysztofa, a także zasadzono 15 drzewek z nasion poświeconych przez papieża Benedykta XVI.

  Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba. W homilii zwrócił on uwagę na odpowiednie pojmowanie służby. Przypomniał także, że fundamentem człowieczeństwa jest prawo Boże, prawo naturalne, którego nie może zmienić, ani przewyższyć żadne prawo ustanawiane przez człowieka.

  Po Eucharystii ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców, razem z wojewodą Janem Maścianicą wręczyli przedstawicielom służb mundurowych certyfikaty „Złotego Krzysia” – podziękowania za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Uczestnicy zapoznali się również z prezentacją przygotowaną przez WORD – co prawda na drogach jest trochę lepiej, ale ciągle nasz region należy do najniebezpieczniejszych w całym kraju.

  Metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba razem z ks. Piotrem Hartkiewiczem, dyrektorem ośrodka w Rybakach poświęcili również pojazdy służb mundurowych. Wśród samochodów znalazł się również zrekonstruowany przez Marcina Derewońko polonez, którym jeździł Marian Bublewicz. Druga część spotkania upłynęła pod znakiem emocji sportowych. W turnieju piłki nożnej najlepsi okazali się policjanci z KPP w Szczytnie, a w turnieju piłki plażowej zwyciężyli strażnicy graniczni z WMOSG w Kętrzynie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół