• facebook
 • rss
 • Oblężony Gietrzwałd

  ks. Piotr Sroga

  dodane 09.09.2013 21:12

  Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest świętem patronalnym Sanktuarium w Gietrzwałdzie. W tym roku przygotowania do celebracji odpustu trwały już od piątku. Wiele grup pielgrzymowało z okolicznych miejscowości, aby w modlitwie uwielbiać Boga i prosić o różne łaski.

  Centralne uroczystości odbyły się na Gietrzwałdzkich Błoniach. Eucharystii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Na początku wszystkich zgromadzonych przywitał ks. abp Wojciech Ziemba. – W roku jubileuszu 770-lecia powstania archidiecezji warmijskiej Gietrzwałd jest szczególnym miejscem, gdzie zanosimy swoje modlitwy – mówił.

  Na liturgii obecni byli także ks. bp Julian Wojtkowski, przedstawiciele kapituły katedralnej, księża, przedstawiciele władz, związków zawodowych i służb mundurowych. Metropolita warszawski wzywał, aby nie budować religijności obok Jezusa. On powinien być zawsze centralnym punktem życia każdego chrześcijanina.  W swojej homilii kard. Nycz zwrócił uwagę na trzy obszary życia społecznego, które wymagają wspólnego działania i troski zarówno Kościoła, jak i władz samorządowych i państwowych: rodzina, młodzież i ubodzy. – Trzeba chronić instytucję małżeństwa i przypominać, że jest to związek mężczyzny i kobiety. Nawet jeśli niektórzy twierdzą inaczej. Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą – mówił metropolita warszawski.

  Mówiąc o młodzieży zwrócił uwagę na wielki potencjał dobra drzemiący w młodych ludziach, który trzeba zauważyć i wspomagać. Podziękował także rolnikom, których trud gwarantuje dobrobyt naszej ojczyzny. Na zakończenie poświęcono ziarno na zasiew przyszłorocznych upraw, a także piękne wieńce dożynkowe, które rolnicy ustawili przed ołtarzem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Ajja
   17.09.2013 18:44
   Niestety, nie zadbano o to, by porządku przy źródełku pilnowała choć jedna osoba. Efekt był taki, że w czasie Komunii św. wierni tłoczący się przy źródełku wyzywali się i tratowali.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół