• facebook
 • rss
 • Sztuka w lesie

  Irena Dziadoń

  dodane 11.09.2013 14:45

  Ostatnie dwa tygodnie były nietypowymi w pracy leśników ze Srokowa ze względu na obecność artystów rzeźbiarzy i malarzy.

  W Srokowie zakończyły się Międzynarodowe Warsztaty Rzeźbiarskie „ Las i przyroda widziane oczami artysty”, które odbywały się na terenie Nadleśnictwa Srokowo III. Na łonie natury tworzyło artystów. Komisarzem artystycznym warsztatów był Józef Charytoniuk – malarz. Przybyli więc malarze: Joanna Dłużniewski, Weronika Kobylińska, Izabela Steręga, Olga Sienko, Stanisław Sławomir Blatton, Władysław Zabłocki. Obecni byli także artyści rzeźbiarze: Henryk Matejuk, Ryszard Stryjecki, Mieczysław Syposz.

  Zwieńczeniem dwutygodniowej pracy stał się wernisaż, który odbył się na terenie Leśnej Szkoły przy nadleśnictwie, na którym zaprezentowali swoje dzieła wszyscy twórcy. W wernisażu oprócz artystów uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, ks. prał. Kazimierz Sawostianik, lokalne koła łowieckie i inni zaproszeni goście. Była to grupa ok. 150 osób, niezwykle zainteresowanych wszystkimi dziełami i rozmową z ich twórcami.

  Wernisaż podzielono na 2 części: oficjalną i biesiadną. Podczas części oficjalnej nadleśniczy Zenon Piotrowicz przywitał wszystkich gości oraz złożył podziękowania artystom za trud włożony w wytworzenie dzieł. Wyrazem wdzięczności były upominki. Nadleśniczy podziękował również sponsorom za rzeczową i materialną pomoc, bez której nie odbyłyby się warsztaty artystyczne. Podziękowania i gratulacje umilała muzyka z rogu myśliwskiego.

  Po wspaniałych wrażeniach dla duszy przyszła pora na wspólną biesiadę z pieczonym dzikiem i innymi darami naszych lasów. Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,  Gminy Srokowo oraz licznej grupy sponsorów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół