• facebook
 • rss
 • Droga ku spełnieniu

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 19.09.2013 21:32

  Młodzi powierzyli nowy rok szkolny św. Stanisławowi Kostce.

  Już po raz piąty młodzież z ostródzkich szkół średnich wyruszyła na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej do Lubajn. Ponad tysiąc osób z Zespołu Szkół Zawodowych im. ks. Stanisława Staszica, Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa, Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Bażyńskiego przyszło do sanktuarium, aby tu powierzyć kolejny rok szkolny patronowi młodzieży św. Stanisławowi Kostce. Przywitał ich proboszcz ks. Wiesław Kaniuga. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Roman Wiśniowiecki.

  Homilię wygłosił salezjanin ks. Cezary Ruzik SDB. Przybliżył postać św. Stanisława Kostki, zadając przy tym młodzieży fundamentalne pytania. – Święty Kostka zmarł w wieku 18 lat. Jednak on traktował śmierć, jako narodziny dla nieba. Kto z was, jego rówieśników, chciałby umrzeć w osiemnastym roku życia, żeby być świętym? Czy was ciągnie do Chrystusa i do Maryi, chociażby w niedzielę i święta? No, może tak. Bo jesteście dziś w tym sanktuarium – mówi ks. Cezary. I opowiada o świętym, jego pragnieniu zostania jezuitą, relacjach z rodzicami, drodze ku spełnieniu w Bogu i św. Barbarze, która w towarzystwie aniołów udzieliła mu Komunii św. – Kto by dzisiaj do Wiednia poszedł pieszo do szkoły? Kto ma tak głębokie pragnienie Eucharystii? I dziwią się niektórzy, dlaczego umierają młodzi. Ale Słowo Boże mówi, że „sprawiedliwy, choćby umarł przedwcześnie, znajdzie odpoczynek”. Dla nas śmierć to przejście, to narodziny dla nieba – podkreśla ks. Ruzik.

  Po Mszy św. młodzież uczestniczyła w poczęstunku przygotowanym przez parafian, którzy upiekli ciasta i przygotowali napoje. Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych ugotowali bigos i grochówkę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół