• facebook
 • rss
 • Nauka i modlitwa idą w parze

  lc

  dodane 28.09.2013 08:58

  Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zainaugurował rok akademicki 2013/2014.

  Wydział Teologii istnieje od 1999 roku, tak więc ten rok akademicki jest 15. od czasu rozpoczęcia pracy wydziału. Inauguracja roku rozpoczęła się uroczystą Mszą św. w kościele seminaryjnym św. Józefa, której przewodniczył ks. prof. Piotr Duksa, dziekan Wydziału Teologii. Homilię z kolei wygłosił ks. prof. Stefan Ewertowski, który zwrócił młodym ludziom uwagę, że oprócz nauki ważna jest także modlitwa. Dopiero przy połączeniu tych dwóch wymiarów człowiek może odkryć sens swojego istnienia. Po Eucharystii uczestnicy udali się do auli wydziałowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Podczas spotkania studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie oraz odebrali indeksy.

  Ks. dr Zdzisław Kieliszek, prodziekan ds. studenckich, wśród celów na najbliższy rok akademicki wymienia m.in. kontynuowanie wcześniejszych projektów, jak konkurs na superstudenta czy Studenckie Spotkania Kulturalne. – Chcemy przede wszystkim pociągnąć to, co w tamtym roku udało nam się już zrobić. Chcemy zaktywizować jeszcze bardziej działalność kół naukowych – na wydziale funkcjonuje 7 kół. W ubiegłym roku wielu studentów wzięło udział w różnych sympozjach studenckich i naukowych, przede wszystkim w organizowanym od wielu lat międzynarodowym sympozjum kół naukowych, które odbywa się tutaj, w Olsztynie, w Kortowie. Chcemy, żeby nasi studenci byli zauważeni, może zdobyli jakąś nagrodę – mówi ks. Kieliszek.

  W tym roku studia na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie rozpoczęło 150 osób, a ogółem na wydziałowych kierunkach kształci się 716 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół