• facebook
 • rss
 • Podzielić się wiarą

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 10.10.2013 20:34

  Chciałbym, aby w seminarium klerycy doświadczali obecności żywego Chrystusa.

  Wspólnota wykładowców i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej przeżywała inaugurację roku akademickiego. Uroczystość ta była również doskonałą okazją do ukazania historii uczelni i roli seminarium w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym Elbląga i całej diecezji elbląskiej. – W ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 20-lecia istnienia naszego seminarium. Dzisiaj obchodzimy 20-lecie funkcjonowania uczelni w Elblągu i w tym miejscu, przy ulicy Bożego Ciała 10 – mówi rektor seminarium ks. Grzegorz Puchalski.

  Inauguracja roku rozpoczęła się od Mszy św. w seminaryjnej kaplicy, której przewodniczył bp Jan Styrna. W wygłoszonej homilii podkreślał, że Chrystus jest Mistrzem i równocześnie przyjacielem. Zachęcał kleryków do jeszcze bardziej zaangażowanej pracy i odwoływania się do darów Ducha Świętego. Po Eucharystii odbyła się akademia inauguracyjna. Sprawozdanie z działalności seminarium przedstawił wicerektor ks. Wojciech Skibicki, a wykład inauguracyjny wygłosił ks. dr Zbigniew Grochowski. Oprawę muzyczną Eucharystii i akademii zapewnił chór seminaryjny wraz z zespołem „Capella Sancti Nicolai” pod dyrekcją ks. Piotra Towarka.

  Naukę w nowym roku akademickim w seminarium elbląskim rozpoczęło 39 kleryków, z czego 7 alumnów roku pierwszego. – Chciałbym, aby nasze seminarium dawało klerykom doświadczenie żywego Chrystusa i żywego Kościoła, doświadczenie spotkania Boga i drugiego człowieka we wspólnocie wiary. Było miejscem, z którego wyjdą kapłani, aby podzielić się wiarą z drugim człowiekiem – mówi ks. Grzegorz Puchalski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół