• facebook
 • rss
 • Zalogowani w Bogu

  lucy

  dodane 12.10.2013 22:00

  W Archidiecezjalnym Ośrodku Charytatywnym Caritas w Rybakach odbyło się pierwsze Łyk-endowe Spotkanie Młodzieży.

  Tytuł całego cyklu spotkań brzmi „Zalogowani w Bogu”. Jak tłumaczy organizator spotkań ks. Adrian Bienasz, są to młodzieżowe spotkania, które przyjmują formę ewangelizacji. – Razem z ks. Piotrem Hartkiewiczem, dyrektorem ośrodka w Rybakach, myśleliśmy nad formą spotkań, omodiliśmy wszystko i zrodził się pomysł, by pierwsze 3 spotkania zrobić kerygmatycznie, powiązać z ewangelizacją naszej archidiecezji – mówi ks. Adrian.

  Każde spotkanie ma swój temat przewodni – październikowe mówi o miłości Boga i o stworzeniu, ulepieniu świata przez Boga. W programie spotkania oprócz modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu, był też czas na sakrament pokuty i konferencje. Gościem specjalnym był ks. Krzysztof Niespodziański, artysta-plastyk, który z młodzieżą rozmawiał na temat „Chodź, pomaluj mój świat…, czyli o pięknie, kreskach Pana Boga w moim życiu, i o tym, jak jesteś utalentowana/y”.

  – Tematem kolejnego spotkania w listopadzie będzie grzeszność i „ludzki człowiek”. Gościem będzie Ania Golędzinowska, ale to nie ona będzie w centrum, a Chrystus. Ona sama mówi, że przez spotkania chce prowadzić do Jezusa. Cykl zakończymy w grudniu pełnym wyciszeniem. To mają być rekolekcje adwentowe dla młodzieży i studentów, a mówić będziemy o zbawieniu w Jezusie Chrystusie – mówi ks. Bienasz. Być zalogowanym w Bogu – w miłości, oddając swoją grzeszność, ale nie zapominając, że wszystko musimy robić z Chrystusem, bo sami sobie z tym nie poradzimy. Taka jest idea spotkań w Rybakach.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół