• facebook
 • rss
 • Zbudowany na skale

  lc

  dodane 14.10.2013 19:54

  W parafii św. Józefa w Olszynie zakończyły się uroczystości związane z 100. rocznicą ukończenia budowy świątyni.

  Parafianie do tego wydarzenia przygotowywali się m.in. poprzez Misje Święte, które poprowadzili franciszkanie - o. Joel oraz o. Łukasz.

  Pod koniec września parafię nawiedziła Matka Boża w wizerunku MB Ostrobramskiej, co też było poprzedzone rekolekcjami ewangelizacyjnymi.

  Uroczysta Msza św. w intencji parafii była jakby zakończeniem całego tego cyklu, który przygotował parafię do wielkiego jubileuszu.

  Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba, który w swoim słowie przypomniał m.in. postać pierwszego proboszcza parafii św. Józefa - ks. Bernarda Klementa. Zginął w świątyni po wejściu do Olsztyna Armii Czerwonej, a teraz toczy się jego proces beatyfikacyjny.

  Abp Ziemba przypomniał też decyzję rady parafialnej parafii św. Jakuba, która na początku XX wieku postanowiła o budowie kościoła św. Józefa. - Rozpoczęto tę budowę jak zwykle, od położenia fundamentów. Ale w rzeczywistości ten kościół - tak jak w ogóle Kościół - został zbudowany na skale. A tą skałą jest wyznanie wiary ojców, którzy jako pierwsi, podobnie jak Piotr na pytanie za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego, powiedział „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego - mówił abp Ziemba.

  Na zakończenie Eucharystii poświęcony został nowy krzyż misyjny razem z krucyfiksami przyniesionymi przez wiernych.

  Więcej o jubileuszu kościoła św. Józefa w 42 numerze „Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego”.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół