• facebook
 • rss
 • Najważniejsze wartości

  lc

  dodane 18.11.2013 11:24

  W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się I Olsztyński Przegląd Pieśni Patriotycznych.

  Przegląd został zorganizowany przez Fundację „Otwarte dłonie”, a pomocą przy organizacji służył CEiK oraz parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie. Proboszcz ks. Marian Matuszek tłumaczy, że pomysł zorganizowania tego przeglądu zrodził się po prostu z życia. – Pomysłodawczynią jest pani Wioletta Bulejak. Pieśni patriotyczne coraz bardziej zanikają w naszym społeczeństwie i chodzi o to, żeby ożywić tego ducha. Człowiek powinien już od dziecka wiedzieć, że najważniejsze wartości to „Bóg, honor, ojczyzna”. Rzadko też widzimy w telewizji czy czytamy w gazetach, że ktoś organizuje coś dobrego, szlachetnego. Dodatkowo, dużo osób wyjeżdża z Polski za granicę i też tracą kontakt z naszym krajem. Dlatego chcemy dzieciom zaszczepiać patriotyzm – tłumaczy ks. Matuszek.

  Na scenie CEiK-u zaprezentowały się 4 zespoły oraz 7 solistów. Przed ogłoszeniem wyników przeglądu jurorzy podkreślili wysoki poziom występów. Jurorami byli: Andrzej Borkowski - wicedyrektor PSM I i II st. w Olsztynie (przewodniczący jury), prof. Józef Wojtkowiak z Instytutu Muzyki UWM oraz Agnieszka Krajewska-Werecka - nauczycielka z PSM I i II st. w Olsztynie. Decyzją tego jury, Grand Prix w kategorii zespołów otrzymało trio „Dwójeczka” w składzie: Zuzanna Witkowska, Aleksandra Cmiel i Paulina Borzymowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu. Dwa drugie miejsca przypadły: Scholi Maryjne Słowiki z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie i Scholi z Parafii Bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie. Wyróżnienie w kategorii zespołów otrzymał zespół z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

  W kategorii solistów Grand Prix również zdobyła reprezentantka Biskupca - Anna Łokuciejewska, a szczególne wyróżnienie przeglądu - Nagrodę Prezydenta Olsztyna - zdobyła Julia Łach.

  Projekt został współfinansowany przez Samorząd Miasta Olsztyna.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół