• facebook
 • rss
 • Doświadczamy cudów

  Krzysztof Kozłowski /GN

  dodane 11.12.2013 00:13

  Szkoła im. Świętej Rodziny pomaga siostrom karmelitankom. Dzieci zorganizowały jarmark.

  Z inicjatywy rodziców, rada rodziców wraz z dyrekcją Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie zorganizowała kiermasz „Ile damy, tyle mamy – pomagamy siostrom karmelitankom.” Głównym celem, który przyświecał imprezie, było zebranie pieniędzy na rzecz sióstr z Klasztoru Świętej Trójcy Sióstr Karmelitanek w Spręcowie. – Warto pamiętać, że siostry karmelitanki ze Spręcowa są bardzo bliskie naszej szkole. Wspomagają nas nieustającą modlitwą. Tradycją stały się coroczne odwiedziny naszych sześciolatków u sióstr w Karmelu, gdzie prezentujemy swój program artystyczny. W ostatnich latach zwyczajem było, że w czasie odwiedzin każda rodzina mogła zadeklarować chęć modlitwy za jedną wybraną siostrę, a siostra za tą konkretną rodzinę. Rodzin było dużo, a sióstr o wiele mniej – podkreśla pani dyrektor Anna Kobarynka-Łysek. – Obecnie siostry ze Spręcowa szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Aby ten szczytny cel, jakim jest pomoc Karmelowi, stał się jednocześnie okazją do wspólnego spędzenia czasu, postanowiliśmy zorganizować kiermasz – mówi Lidia Kozłowska.

  W ramach spotkania odbyły się występy artystyczne dzieci. Ponadto każda z klas przygotowała swoje stoisko, na którym sprzedawała zrobione przez dzieci wraz z rodzicami najróżniejsze ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, ciasta i napoje. Oprócz tego odbyła się licytacja przedmiotów wykonanych przez siostry ze Spręcowa.

  – Cały dochód ze spotkania zostanie przekazany siostrom karmelitankom, jako naszą wdzięczność za ich nieustanną modlitwę za naszą szkołę, nasze dzieci i nasze rodziny. Zapewne każdy z nas doświadcza czasem małych cudów. Jestem przekonany, iż jest to owoc modlitwy sióstr karmelitanek. Pomóżmy im, aby mogły w pełni poświęcić się swojemu powołaniu – powiedział przewodniczący rady rodziców.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół