• facebook
  • rss
  • Pokłon Mędrców

    lc

    dodane 06.01.2014 17:14

    Po raz pierwszy ulicami stolicy Warmii i Mazur przeszedł Orszak Trzech Króli.

    Orszaki każdego z Mędrców – Kacpra, Melchiora i Baltazara – wyszły z innej olsztyńskiej parafii. Zielony orszak Melchiora wyruszył z parafii św. Józefa, niebieskie zastępy Kacpra przybyły z parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka, a Baltazar ze swoją czerwoną świtą przywędrował z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

    Wszystkie trzy orszaki spotkały się na placu Solidarności, skąd udały się na wspólny przemarsz ulicami Olsztyna. Prowadzeni przez gwiazdy napotkali na swojej drodze Heroda oraz pastuszków. W końcu dotarli na Stare Miasto, gdzie czekała już na nich w stajence Święta Rodzina. Mędrcy pokłonili się Dzieciątku i złożyli u Jego stóp przyniesione przez siebie dary. Swoje podarunki złożyli również Mikołaj Kopernik, w imieniu metropolity warmińskiego ks. inf. Jan Górny złożył u stóp Jezusa Pismo Święte, a prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ofiarował pieluchy.

    Razem z mędrcami szedł wielotysięczny tłum – wiele osób przebranych, mnóstwo z koronami na głowach i śpiewnikami w rękach. Po dojściu orszaku na Stare Miasto, na scenie wodzireje poprowadzili zabawę ze wspólnym kolędowaniem, zaprezentowały się także chóry, które oddały chwałę Dzieciątku.  

    Każdy, kto w tym roku uczestniczył w Orszakach Trzech Króli relacjonowanych przez dziennikarzy "Gościa Niedzielnego" i odnajdzie się na zdjęciach z tych imprez, będzie mógł kupić wybrane fotografie i tym samym wesprze odbudowę spalonego kościoła w Stecówce. Więcej informacji TUTAJ.

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół