• facebook
 • rss
 • Poszerzona rodzina

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 12.01.2014 22:54

  Spotkanie członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD „Hosianum”.

  W Wyższym Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum” odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD „Hosianum”. – Przybywają do nas członkowie stowarzyszenia z całej diecezji, a także i spoza niej. Jest to wspaniała okazja do wspólnych rozmów i modlitwy, a także rozmów o działalności stowarzyszenia – mówi rektor seminarium ks. Paweł Rabczyński.

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele seminaryjnym. Liczni wierni modlili się wspólnie za alumnów, wykładowców i o nowe powołania. Eucharystii przewodniczył ks. Paweł Rabczyński. – Dzisiejsza niedziela kończy w Kościele okres Bożego Narodzenia. „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Witam przybyłych na dzisiejszą Eucharystię, witam członków naszego stowarzyszenia – mówił ks. Rabczyński witając przybyłych gości.

  W wygłoszonym kazaniu rektor seminarium nawiązał do Ewangelii mówiącej o chrzcie Jezusa. – Niedziela Chrztu Pańskiego to nasze dziękczynienie za chrzest święty. Za kapłana, który nas ochrzcił, rodziców i chrzestnych. Za tych, którzy wprowadzali nas w tajemnicę życia Bożego. Dziękczynienie łączy się z zobowiązaniem. Mamy jak Chrystus stać się posłańcami Bożymi, głosicielami dobrej nowiny. Mamy jak Chrystus przejść przez ziemię dobrze czyniąc, świadcząc o zbawieniu. Każdy zgodnie ze swoim stanem i powołaniem, i zdolnościami. Bóg podpowie, Duch Święty pokieruje – mówił ks. Rabczyński.

  Po Mszy św. w refektarzu seminaryjnym zgromadzeni podzielili się opłatkiem i wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu scholi alumnów. – Jest to spotkanie bożonarodzeniowe, rodzinne. Stowarzyszenie stanowi poszerzoną naszą rodzinę. Jest dla nas ważne. Po raz kolejny Bóg dał nam łaskę wspólnego spotkania. Niech „Słowo, które stało się Ciałem” zamieszka w naszych sercach, w naszych rodzinach, tam, gdzie mieszkamy, pracujemy i się uczymy. Dzielmy się Słowem z innymi. Nieśmy drugiemu człowiekowi Ewangelię nadziei. Dziękuję, że jesteście, że wspieracie nasze seminarium. Szerzcie kulturę powołaniową – podkreślał rektor.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół