• facebook
 • rss
 • Przylgnijcie do Chrystusa

  lucy

  dodane 12.02.2014 10:28

  W święto Matki Bożej z Lourdes obchodzimy również Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku.

  W tym dniu w naszych świątyniach odprawiane są nabożeństwa, podczas których kapłani udzielają Sakramentu Namaszczenia Chorych. To jeden z często niezrozumiałych sakramentów, gdyż wielu wiernych uważa, że jest to „ostatnie namaszczenie” i przysługuje tylko osobom umierającym. Tymczasem sakrament namaszczenia chorych jest przeznaczony dla osób zmagających się z jakaś chorobą i nie oznacza pożegnania z tym światem, ale ma przynieść ulgę w cierpieniu lub całkowite uzdrowienie.

  W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie Mszę św. w intencji chorych oraz tych, którzy się cierpiącymi opiekują, odprawił ks. prał. Andrzej Lesiński. W homilii zawrócił uwagę na słowa Jezusa, które każdy chory powinien mieć w sercu: „ Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Przypomniał również słowa bł. Jana Pawła II, które papież wypowiedział w Krakowie w 1979 roku właśnie do ludzi chorych: „Z ewangelicznego, nadprzyrodzonego punktu widzenia można powiedzieć, że wasza sytuacja jest uprzywilejowana. Wy macie niejako większe prawo do Chrystusa”.

  – Zwróćmy się także do Matki Bożej, której święto dziś obchodzimy. Ona może wstawić się za nami u Chrystusa. Właśnie do Niego musimy się w naszej chorobie kierować, bo On nadaje naszemu cierpieniu sens – powiedział ks. Lesiński. Po homilii kapłani udzielili chorym sakramentu namaszczenia, a Msza św. zakończyła się lurdzkim błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół