• facebook
 • rss
 • Dzisiaj decydujesz

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 11.03.2014 12:55

  Młodzi w Rybakach mówili o tym, jak wylogować się do życia wiecznego.

  W Rybakach, w ośrodku Caritas, zakończyło się kolejne spotkanie młodzieży z archidiecezji warmińskiej. Tym razem gościem specjalnym był raper Dobromir „Mak” Makowski, który mówił o swoim życiu.

  – Tym razem przyświecało nam hasło „Wyloguj się do życia wiecznego”. Dlaczego? Podczas każdego spotkania młodzi mówią, że nikt z nimi nie rozmawia. Że zamykanie się na rzeczywistość, ucieczka w wirtualny świat i gry, to nie jest tylko ich wybór. To jest czasami ich jedyna możliwość spotkania się z innym, porozmawiania. Żartuję, że Dobromir jest głosem naszego sumienia podczas tego weekendu. Jego świadectwo jest najlepszym odzwierciedleniem zagubienia się młodych w dzisiejszym świecie – mówi ks. Adrian Bienasz. Podkreśla, że młodzi mają się wylogować ze świata wirtualnego, dzięki czemu mogą poznać rzeczywistość i stanąć w Prawdzie.

  Świadectwo Dobromira zrobiło na młodych ogromne wrażenie. Jego sugestywny sposób opowiadani o swoim życiu i treść świadectwa wywołały ogromne poruszenie. – Dobrze, że ludzie mówią o swoich upadkach, że ukazują nam, iż dzisiejszy świat i jego propozycje nie są dla nas dobre. Mam sporo rzeczy do przemyślenia – mówi Ewa.

  – Dzisiaj decydujesz, jakim człowiekiem będziesz jutro. Jeśli tego nie zrobisz, to zadecyduje za ciebie android, jakieś inne aplikacje, koleżanki i koledzy, gazety młodzieżowe i pornografia – przekonywał Dobromir. Podkreślał, że jest szereg drobnych czynników, które powodują, że za kilka lat każdy może obudzić się będąc nafaszerowanym materiałem cielesnym, który będzie emanował tym wszystkim, co wzięliśmy ze środowiska, z internetu, z mediów.  – Ale jeżeli dzisiaj pozwolisz, aby obudził się w tobie duchowy bobasek, to za kilka lat będziesz mieć w sobie duchowego człowieka, który będzie w stanie rozróżniać fakty, oddzielać dobro od zła, poznawać Prawdę – mówił.

  – Niektórzy młodzi są na naszym spotkaniu już kolejny raz. Widać już u nich owoce tej formacji. Podejmowane tematy, tradycyjnie na wiosnę, są trójstopniowe. Stąd pierwsze spotkanie mówiące o wylogowaniu się do życia wiecznego. Skoro masz się wylogować, to wkraczasz w nową rzeczywistość. Dlatego kwietniowe spotkanie odbędzie się pod hasłem „Funpage Jezusa”. Skoro Jezus mówi: „Chodź za Mną”, to skorzystaj z tego zaproszenia. Zaczynamy od świadectwa, w kwietniu na nowo odkryjemy to w sobie skupiając się przede wszystkim na sakramencie spowiedzi. A zakończymy dniem młodych w Niedzielę Palmową. I w końcu 17 maja wielki finał – mówi ks. Adrian.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół