• facebook
 • rss
 • Mówili o Bogu wierszem

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 23.03.2014 19:16

  W Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu zakończył się II Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych.

  O laur najlepszego walczyło 19 kleryków. Jury mogło wysłuchać w ich wykonaniu nie tylko poezji Jana Pawła II, Cypriana Kamila Norwida czy Czesława Miłosza, ale też ich własnych wierszy. Obok turnieju recytatorskiego odbył się również konkurs piosenki poetyckiej.

  –  Myślę, że ważnym aspektem tego konkursu jest wskazanie, że poezja jest ważna, że jest to przestrzeń, w której można się rozwijać i ubogacać duchowo – mówi ks. Grzegorz Puchalski, rektor WSD w Elblągu.

  W organizację konkursu włączyło się wiele osób i instytucji. Okazuje się bowiem, że jest to doskonała okazja nie tylko do promowania elbląskiego seminarium, ale też i samego miasta. – Osobiście jest to dla mnie przeżycie duchowe, Msza św., spotkania z kapłanami i klerykami. Goście będą pamiętać, że gdzieś w Elblągu jest cudowne seminarium i cudowni ludzie, dla których słowo ma ogromną wartość. Dbajmy o to słowo, bo słowo jest piękne i pięknie mówi nam o Bogu – przekonuje Nina Dziwniel-Stępka, która na co dzień jest nie tylko dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury, ale również pracuje w seminarium ucząc kleryków artykulacji i wyrażania się poprzez poezję.

  Komisja artystyczna w składzie: Mirosław Siedler, aktor, reżyser, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu; Anna Grabowska, filolog, wykładowca WSD w Elblągu; Ryszard Skotnicki, muzyk – postanowiła przyznać w turnieju recytatorskim:

  I nagrodę – kl. Łukaszowi Szymanowskiemu z WSD w Gdańsku;

  Wyróżnienia: – kl. Jan Rzeszewicz z WSD w Gdańsku; –  kl. Krzysztof Jarczok z WŚSD w Katowicach.

  W turnieju piosenki poetyckiej komisja przyznała I nagrodę br. Bartymeuszowi Trąbeckiemu z WSD OFM w Katowicach-Panewnikach, który wystąpił wraz z akompaniatorem br. Izajaszem Drzeńkiem OFM. II nagrodę otrzymał kl. Mateusz Łuszczykiewicz z WSD w Elblągu, który wystąpił wraz z zespołem w składzie: kl. Marek Sadłocha, kl. Michał Wiktorko i kl. Robert Dłuszczakowski. Zaś III nagrodę zdobył kl. Dariusz Wierzbicki z WSD diecezji zamojsko-lubaczowskiej wraz z zespołem w składzie: kl. Artur Prażak, kl. Dominik Osuchowski i kl. Tomasz Żurawel. Komisja przyznała również wyróżnienie kl. Błażejowi Brykowi z WŚSD w Katowicach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół