Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Święty od zawsze

Stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia mówią o kanonizacji Jana Pawła II.

Lidia Pyzak:
– Jan Paweł II jest dla nas wielkim autorytetem. Rzadko się zdarza, żeby jakiś człowiek odkrył tak wiele – bardzo dużo powiedział np. na temat dialogu pomiędzy Kościołem, a ludźmi, ale nie tylko. Już pomijając kwestie wiary, ludzie komunikują się przecież ze sobą na co dzień, dlatego właśnie dialog jest podstawą do naszego przetrwania.

Daria Wojtowicz:
– To wszystko odbyło się dość szybko, choć wydaje mi się, że każdy z nas wiedział, że jest to nieuniknione i chyba dla każdego z nas ojciec święty Jan Paweł II był święty właściwie od zawsze. Jest to niesamowicie radosna informacja. To będzie kolejne nasze wielkie święto opiecz dnia papieskiego w październiku. Już dziś powinniśmy się z tego faktu radować.

Jakub Mielewczyk
– Ja Jana Pawła II również traktuję jako autorytet, ale on sam wielokrotnie wspominał, że fundacja jest formacją najbliższą jego sercu. Powstało ona jeszcze za czasu jego pontyfikatu i stypendyści byli z nim bardzo blisko. Dlatego możemy traktować go jako przyjaciela. Ja osobiście lubię jego cytaty, złote myśli, które przekazywał. Takie coś jest potrzebne, bo każdy potrzebuje jakiejś mądrości, a on jak mało kto potrafił tę mądrość przekazać. My kształtujemy się na jego obraz. Kanonizacja Jana Pawła II to bardzo radosna wiadomości dla mnie jako stypendysty i bardzo się cieszę. Już nie mogę się doczekać tych wszystkich uroczystości, które będą działy się 27 kwietnia w całej Polsce i Watykanie.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .