Nowy numer 13/2024 Archiwum

Parafialny uniwersytet

Na plebani w Dywitach raz w miesiącu gromadzą się wierni, którzy dbają o swoją formację intelektualną. Pomagają im w tym wykładowcy Wydziału Teologii UWM w Olsztynie.

Ostatni wykład poprowadziła dr hab. Anna Zellma. Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć o modelu rodziny, jaki pojawia się w najpopularniejszych polskich serialach „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” i „Na dobre i na złe”.

– Wszystko zaczęło się od spotkania z Piotrem i Anną Krajewskimi, którzy są pracownikami naukowymi UWM w Olsztynie. Zapytali się, czy nie można byłoby zorganizować spotkań na temat filozofii. Zaproponowali nawet, aby odbywały się u nich w domu – chcieli zaprosić swoich znajomych i przyjaciół. W czasie rozmowy doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie, jeśli zorganizujemy je na plebanii. Ks. Kazimierz Dancewicz zgodził się na tę inicjatywę i tak rozpoczął się cykl spotkań – mówi ks. dr Zdzisław Kieliszek.

 Przed pierwszym spotkaniem przez dwa tygodnie zachęcano w kościele wiernych do uczestniczenia w pierwszym wykładzie. Na początku spotkanie na temat polskich symboli narodowych poprowadził pomysłodawca cyklu wykładów, ks. Zdzisław. Przyszło około 40 osób.

I tak przez kolejne siedem miesięcy gościli na plebani w Dywitach: ks. mgr lic. Tomasz Garwoliński, ks. dr Wojsław Czupryński, dr Aleksandra Nalewaj, ks. dr Cezary Opalach, dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz, dr hab. Anna Zallma. W kwietniu Dywity ma odwiedzić z wykładem ks. prof. Marian Machinek.

Więcej można przeczytać w nr 14 "Posłańca Warmińskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy