• facebook
 • rss
 • Zjednoczeni w modlitwie

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 03.04.2014 09:44

  Piecki. To był jeden z najważniejszych dni w historii parafii.

  Ten majowy dzień zeszłego roku, dla wiernych z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Pieckach, był niezwykły i zapisał się jako jeden z najważniejszych w historii istnienia wspólnoty. Z inicjatywy proboszcza ks. Eugeniusza Pipały parafia otrzymała relikwie bł. Jana Pawła II w postaci kropli krwi. Był to moment historyczny, co podkreśla proboszcz parafii, bowiem do tej pory nie było w kościele w Pieckach żadnych relikwii. Uroczyste wprowadzenie relikwii poprzedziła 9-dniowa nowenna do bł. Jana Pawła II.

  Przed Mszą św. zgromadzeni odmówili Różaniec, litanię loretańską oraz do bł. Jana Pawła II. Następnie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach zaprezentowali widowisko słowno-muzyczne mówiące o najważniejszych momentach życia Karola Wojtyły i jego najważniejszym przesłaniu, które opiera się na miłości i wierze.

  Parafianie na wstępie Mszy św. stwierdzili, że tak jak 13 maja 1981 r. na placu św. Piotra, w miejscu męczeństwa pierwszych chrześcijan, owocem cierpienia i przelanej krwi było zjednoczenie całego Kościoła w wielkiej modlitwie o ocalenie Papieża, tak dzisiaj trzeba, aby krew bł. Jana Pawła II przemieniała serca mieszkańców parafii w Pieckach. – Nie będzie przesadą przywołanie powiedzenia: „Krew męczenników nasieniem chrześcijaństwa”. Potrzeba, aby przykład życia naszego Wielkiego Papieża ukazywał wszystkim wierzącym Chrystusa Zmartwychwstałego – podkreśla ks. Burzyński.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Wojciech Ziemba. – Mam nadzieję, że z tą chwilą bł. Jan Paweł II stanie się jeszcze bliższy dla każdego z nas. Relikwia, to szczególna fizyczna obecność błogosławionego pośród nas – mówi ks. Eugeniusz Pipała. Do zgromadzonych kazanie wygłosił abp Ziemba. Mówił o nauce błogosławionego, wspominał jego wizyty w ojczyźnie, również na Warmii. – W Olsztynie, podczas Mszy św., wołał o prawdę, o prawdę wszędzie, w życiu publicznym, mediach, środkach masowego przekazu. To wołanie jest do dziś aktualne – mówił abp Ziemba.

  Po Mszy św. odbyła się adoracja relikwii bł. Jana Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół