• facebook
 • rss
 • Płynęła łódź z relikwiami

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 03.04.2014 10:06

  Kętrzyn. Nawet dziś, jadąc ulicami miasta, można zobaczyć wiszące banery z najważniejszymi myślami papieża Polaka.

  W parafia pw. św. Jerzego w Kętrzynie znajdują się relikwie bł. Jana Pawła II – jest to mała kropla krwi. Przez wiele miesięcy wierni z całego Kętrzyna gromadzili się, by w ich obecności modlić się o rychłą kanonizację papieża Polaka. Jednak jeno nabożeństwo miało szczególny charakter.

  Po modlitwie w kościele pw. św. Katarzyny z kościoła wyruszyła procesja, która przeszła ulicami miasta, a następnie wokół jeziora Górnego, po którym w łodzi płynęły relikwie Jana Pawła II. Uczestnikom rozdano znicze białe i żółte. Idąc ze zniczami w procesji utworzono z nich flagę papieską. W trakcie procesji śpiewano litanię do bł. Jana Pawła II oraz odmawiano Różaniec. Między tajemnicami różańca uczniowie czytali ułożone przez siebie modlitwy, proszące o wstawiennictwo błogosławionego w różnych potrzebach. Uroczystości zakończyły się w amfiteatrze, przed którym ze zniczy ułożono papieską flagę.

  – Te uroczystości odbyły się w drugą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. Przeżywaliśmy ją w niezwykłej scenerii. Po jeziorze płynęła łódź z relikwiami błogosławionego. W ten sposób chcieliśmy nawiązać do jego słów: „Wypłyń na głębię.”. Myślę, że mamy wiele do zawdzięczenia ojcu świętemu. Bo rzeczywiście oblicze ziemi, tej ziemi, zmieniło się poprzez pontyfikat Jana Pawła II – mówi ks. Kazimierz Żuchowski.

  Nawet dziś, jadąc ulicami miasta, można zobaczyć wiszące banery z myślami Jana Pawła II. Każdy przechodzień ma więc możliwość przypomnienia sobie słów, które kierował do nas ojciec święty.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół