• facebook
 • rss
 • Jeden z ośmiu

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 10.04.2014 12:22

  Studenci Wydziału Teologii UWM wybrali ze swojego grona Superstudenta 2014.

  Do zmagań o tytuł „Superstudenta 2014 Wydziału Teologii UWM” przystąpiło ośmiu kandydatów. Zanim odbyła się uroczysta gala, musieli przygotować film opowiadający o ich zainteresowaniach i codziennych obowiązkach. Zwieńczeniem ich trudu była gala, podczas której odbył się turniej wiedzy o Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i Wydziale Teologii UWM. Kandydaci odpowiadali na różne pytania, a ich odpowiedzi wielokrotnie zaskakiwały nie tylko komisję plebiscytu, ale też i licznie zgromadzoną widownię. – Wymień uniwersyteckie media? – padło pytanie. Po krótkim namyśle Wojtek Haponiuk odpowiedział: „Woda i gaz”. Jego odpowiedź nagrodzona została oklaskami na stojąco, choć oczywiście chodziło o uniwersytecką gazetę, radio i telewizję.

  Po zakończeniu turnieju wiedzy na scenie wystąpiła Agaty Grześkiewicz, laureatka zamkowych spotkań „Śpiewajmy poezję”, uczestniczka programu „Bitwa na głosy” oraz „Szansy na sukces”. – Mój repertuar zawiera piosenki znajdujące się między poezją śpiewaną a piosenką aktorską – mówi Agata, która studiuje prawo kanoniczne na wydziale teologii UWM.

  Komisja (w składzie: Magdalena Pokus, Eryk Sienkiewicz i Maciej Mikołajczyk)  jednogłośnie przyznała tytuł Superstudenta 2014 Kamilowi Podlaszukowi, studentowi pierwszego roku teologii, klerykowi WSD „Hosianum”. – Nie sądzę, by fakt, iż zostałem superstudentem zmieniło coś w moim życiu. Oprócz odrobiny popularności i kilkoma zdjęciami, tego, że będę bardziej rozpoznawalny na korytarzu, reszta będzie taka sama. Ale cieszę się, że dzięki plebiscytowi udało się trochę odmitologizować postać kleryka. Większość uważa, że jesteśmy sztywni, poważni, i że nic nie robimy poza nauką. A jest inaczej. Jesteśmy zwykłymi studentami, potrafimy się bawić i zrobić coś kreatywnego – podkreśla Superstudent 2014.

  – Chciałbym powiedzieć, że jest ogromną radością, iż ta inicjatywa, która zrodziła się rok temu, powoli staje się tradycją naszego wydziału. Dzięki niej przestajemy być anonimowi w naszym środowisku, następuje integracja – mówi  ks. Zdzisław Kieliszek prodziekan ds. studentów.

  O tytuł Superstudenta 2014 ubiegało się  ośmiu kandydatów: Julita Depczyńska, Marcin Szramka, Kamil Podlaszuk, Wojciech Haponik, Łukasz Rogalewski, Sebastian Kowalski, Szymon Gurgacz i Maciej Pichłacz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół