• facebook
 • rss
 • Dla każdego iskierka

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 14.04.2014 20:07

  Przyjechali, aby zabrać do swoich parafii "Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia".

  W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie spotkały się delegacje młodzieży z dekanatów archidiecezji warmińskiej, by odebrać z rąk ks. infułata Jana Górnego „Kanonizacyjną Iskierkę Miłosierdzia Bożego”.

  - Młodzież spotyka się, aby otworzyć swoje serce na Jezusa Chrystusa. Również i my spotykamy się, by dzisiaj otworzyć serca na Jezusa Chrystusa poprzez iskierkę miłosierdzia Bożego. Dwa tygodnie temu została ona przekazana w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, by dotarła na cały świat. Dziś odbiorą ją delegacje młodzieży z dekanatów, by za dwa tygodnie była ona przekazana w parafiach dla wszystkich rodzin archidiecezji warmińskiej. W dniu kanonizacji Jana Pawła II, 27 kwietnia, o godzinie 21 zapalimy od niej świece. Będziemy dziękować za dar kanonizacji. Niech ta iskra naszych serc płynie ku innym, z miłością i wiarą - mówił ks. Marian Matuszek.

  Do „rozniecania iskry Bożej łaski” i „przekazywania światu ognia miłosierdzia” wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r.

  Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny Kowalskiej: „Z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje”. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (...) Bądźcie świadkami miłosierdzia!” - mówił wtedy ojciec święty.

  W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni.

  Ten właśnie ogień 30 marca 2014 od kard. Stanisława Dziwisz odebrały młodzieżowe delegacje ze wszystkich polskich diecezji. W Niedzielę Palmową w konkatedrze św. Jakuba odebrały go delegacje młodzieży z poszczególnych dekanatów.

  W dniu kanonizacji Jana Pawła II, czyli w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 27 kwietnia, Iskra powędruje bezpośrednio do wiernych.

  Odbiorą ją oni w swoich parafiach z wykorzystaniem lampionów, świec lub paschalików i zaniosą do swoich rodzin. W ten sposób każda osoba będzie mogła doświadczyć blasku Bożego miłosierdzia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół