• facebook
 • rss
 • Jezus z Miłakowa

  ks. Piotr Sroga

  dodane 14.04.2014 21:48

  W ostatnim czasie grupa z Miłakowa wystawiła Misterium Męki Pańskiej w Olsztynku. Wśród aktorów są nauczyciele, uczniowie, radni i wielu parafian o innych profesjach.

  Olsztynecka parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa gościła w ostatnią niedzielę grupę aktorów-amatorów z Miłakowa. Zespół złożony z około 40 parafian przyjechał do Olsztynka, aby wystawić Misterium Męki Pańskiej. Goście należą do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie, której duszpasterzami są ojcowie franciszkanie. W wystawienie przedstawienia zaangażowani są zarówno samorządowcy, jak mieszkańcy Miłakowa i okolic. Pomysłodawczynią zaproszenia zespołu była radna Irena Pisarewicz. Dzięki zaangażowaniu ks. Tomasza Mazurowskiego i burmistrza Artura Wrochny – pomysł udało się wcielić w życie.

  Aktorzy z Miłakowa przedstawili sceny z życia Jezusa: sąd przed Piłatem, drogę krzyżową, ukrzyżowanie i zmartwychwstanie. Teksty i śpiew odtwarzano, nie były wypowiadane i wyśpiewywane na żywo. Dialogi pomiędzy poszczególnymi postaciami były przerywane piosenkami ułożonymi w lekkim stylu. Podczas sceny niesienia krzyża Chrystus prowadzony był pomiędzy ławkami i smagany biczem, co potęgowało dramaturgię tej sceny. W podobny sposób podkreślono późniejszy akt ukrzyżowania, w którym po świątyni rozszedł się głośny stukot uderzeń młotem. W olsztyneckiej świątyni wierni wypełnili ławki i z uwagą uczestniczyli w spektaklu.

   – Myślę, że dobrze się stało, iż dzisiaj mogliśmy przeżyć wspólnie to wspaniałe przedstawienie. Dzisiaj, kiedy przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej.  Jestem wdzięczny grupie parafian z Miłakowa za przybycie – mówił ks. Tomasz Mazurowski. Trzeba podziwiać zaangażowanie wiernych w Miłakowa i życzyć im wielu jeszcze występów i nieustannego doskonalenia warsztatu aktorskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół