• facebook
 • rss
 • Chcemy być razem

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 16.04.2014 11:37

  W Ornecie odbył się VIII Festiwal Piosenki Religijnej.

  W Ornecie, już po raz VIII, odbył się Festiwal Piosenki Religijnej, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie, przy współpracy z urzędem miejskim i Miejskim Domem Kultury w Ornecie. Na kilka godzin ornecki Dom Kultury zamienił się w wielki amfiteatr, a scena stała się miejscem eksplozji radości wiary i młodzieńczej energii. Był śpiew, gromkie oklaski, wspólny taniec i zabawy, które prowadził kleryk Kamil Wyszyński z WSD „Hosianum”. Tegoroczny festiwal dedykowany był Janowi Pawłowi II i Janowi XXIII. Odbył się po przewodnim hasłem: „Nie lękajcie się być świętymi”.

  – Nasz festiwal to nie tylko wielki koncert, ale przede wszystkim przesłanie do młodego pokolenia, potwierdzające jedną z dróg dochodzenia do świętości – podkreśla dyrektor SP nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie, Małgorzata Szuba.

  – W związku ze zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII, chcielibyśmy zsolidaryzować się z tak ważnym wydarzeniem. Na tegoroczny festiwal przyjechało 15 zespołów – dodaje Janina Krzyżanowska, nauczycielka religii ze SP nr 4.

  – Myślę, że nie odniesienie sukcesu jest dziś, podczas tego festiwalu, najważniejsze. Ważne jest to, że jesteśmy razem i chcemy być razem – mówi burmistrz Ornety Ireneusz Popiel.

  Jury w skaldzie: przewodnicząca Anna  Olbrycka-Łebek, Ryszard Staruch, Krystyna Kucewicz, diakon Kamil Wyszyński – czuwali nad poprawnością prezentowanych utworów, wyrazem artystycznym i doborem repertuaru.

  Zwycięscy w kategorii przedszkola:  I miejsce – Przedszkole z Olszyna przy Społecznym Zespole Przedszkolno-Szkolnym ; II miejsce – Przedszkole nr 1 w Ornecie;  III miejsce – Przedszkole z Miłakowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

  Kategoria szkoły podstawowe: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie; II miejsce – Szkoła Podstawowa w Biskupcu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1; III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bażynach; wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie. Pozostałe w tej kategorii: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście; Szkoła Podstawowa w Godkowie.

  Kategoria szkoły gimnazjalne: I miejsce – Gimnazjum w Lubominie; II miejsce – Gimnazjum w Miłakowie; III  miejsce – Gimnazjum nr 2 w Ornecie; Gimnazjum nr 1 kolejne miejsce.

  Kategoria szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Ornecie;  II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych CKU w Ornecie .

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół