• facebook
 • rss
 • Odważyć się być świętym

  lucy

  dodane 27.04.2014 09:37

  W parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie na Nagórkach odbyło się X Spotkanie Pielgrzymów i Przyjaciół Warmińskich Pielgrzymek Pieszych.

  Cykliczne spotkania to już tradycja warmińskich pielgrzymów - spotykają się tam osoby, które mają za sobą trasy warmińskich pielgrzymek do Wilna lub Częstochowy, ale nie tylko.

  Do wspólnej modlitwy zaproszona jest młodzież i sympatycy pielgrzymowania, tacy, którzy pielgrzymowali w młodości, a także tacy, którzy o pątniczej drodze dopiero myślą.

  Tym razem spotkanie warmińskich pielgrzymów włączyło się w parafialne modlitewne czuwanie w wigilię kanonizacji papieży Jana Pawła II oraz Jana XXIII.

  Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Eucharystii, w czasie której homilię wygłosił ks. Henryk Madej. W swoim słowie zwracał on przede wszystkim uwagę na postać papieża Jana XXIII. - Dużo się z tej homilii dowiedzieliśmy o Janie XXIII, który był wielkim, świętym człowiekiem, a obecnie jest troszkę jakby „w cieniu” Jana Pawła II - mówią wierni z parafii na Nagórkach.

  Po Eucharystii wystąpił chór Warmii i Mazur z koncertem „Papież Miłosierdzia”. Następnie na placu przed kościołem odbyło się spotkanie przy stole, połączone ze śpiewem i zabawą.

  Ostatnim akcentem modlitewnego czuwania przygotowującego do kanonizacji dwóch papieży było adoracja Najświętszego Sakramentu. Ks. Jarosław Dobrzeniecki wprowadzając wiernych w modlitwę zaznaczył, że tematem rozważań będą słowa Jana Pawła II, jakie papież skierował do młodych ludzi zgromadzonych na Polach Lednickich - "Wypłyń na głębię". Zachęcił, by w modlitwie prosić Boga o odwagę bycia świętym, o odwagę podążania tą ścieżką, jaką nam wyznaczają Jan Paweł II, Jan XXIII i inni święci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół