• facebook
 • rss
 • Podwójna okazja

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 27.04.2014 23:00

  Wierni z parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy dziękowali Bogu za 25 lat istnienia parafii.

  Festyn rodzinny był okazją do świętowania dwóch ważnych wydarzeń w życiu parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Nidzicy – kanonizacji Jana Pawła II, który ustanowił Niedzielę Miłosierdzia Bożego oraz 25-lecie erygowania parafii.

  Wokół kościoła, od godzin rannych, ustawiano stoliki, dzień wcześniej powstała scena. Przybyłych gości powitał gospodarz miejsca, proboszcz ks. Andrzej Midura. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji. Mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku, dzieci miały okazję do rysowania, malowania na szkle, a chętni mogli zrobić z gliny swój pierwszy garnek. Oprócz tego dzieci korzystały z przejażdżek konnych, a dorośli mogli pojeździć na zabytkowych motocyklach.  – Dziś jest wyjątkowy dzień, ponieważ spotykamy się na festynie urodzinowym. Wszystko, co się dzieje, jest wdzięcznością za to, że jesteście z tą parafią, że wspomagacie budowę kościoła, że wspólnie się modlicie. Jest również wyrazem naszej wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II – mówili prowadzący.

  Festyn rozpoczął się VI Rodzinnym Biegiem Papieskim, w którym wystartowali miłośnicy biegów w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród młodszych najszybsza okazała się Dominika Śpiewak, tuż za nią linię mety przebiegła Natalia Matuszewska, a trzecie miejsce zajęła Paulina Trybel. W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajął Michał Majowicz, drugi był Rafał Trybel, a kilka sekund później Katarzyna Majowicz.

  Po zmaganiach sportowych i wręczeniu nagród odbyły się występy artystyczne. Odbyły się również pokazowe walki rycerzy z nidzickiego bractwa. – Dwadzieścia pięć lat minęło. Chcemy w ten sposób podziękować Bogu i ludziom, bo dzięki nim ta świątynia jest i ciągle ją budujemy. Planujemy w tym roku uroczystość jej konsekracji. W ten sposób również chcemy podziękować za kanonizację Jana Pawła II, wielkiego apostoła  miłosierdzia Bożego – mówi proboszcz ks. Andrzej Midura.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół