• facebook
 • rss
 • Osobiste wydarzenie

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 06.05.2014 16:31

  Medal Honorowy Prymasa Polski dla rektora UWM.

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Ryszard Górecki otrzymał od prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka Medal Honorowy Prymasa Polski „Za zasługi dla Kościoła i Narodu”.

  – Człowiek dojrzewa, nie tylko zdobywając wiedzę, ale zdobywając także mądrość. Ideałem wychowania katolickiego jest, aby każdy człowiek wzrastał i w wiedzy, i w mądrości. Nie zawsze obie idą ze sobą w parze. Każdy z nas w swoim życiu może tego doświadczyć. Dlatego chcę życzyć tej uczelni, aby nadal kształciła młodych. Kształciła, więc nadawała kształt osobowości, i intelektualny, i duchowy. Życzę UWM, aby tu wzrastali ludzie wykształceni i mądrzy. I to bez znaczenia, jaki system polityczny istniał, istnieje, czy będzie istnieć. Składam wyrazy uznania i cieszę się, że miałem udział w powstawaniu uniwersytetu. Pamiętamy Kortowo z lat 50. Widzimy, jak wygląda dziś. Gratulacje tym, którzy stworzyli tę wszechnicę. Za to dziękuję – mówił abp Józef Kowalczyk.

  – Jestem zaskoczony, bo nie wyobrażałem sobie, że mogę w ten sposób być uhonorowany przez prymasa. To jest wyjątkowe wyróżnienie. Wielkie osobiste wydarzenie. Już 15 lat temu angażowaliśmy się wspólnie w tworzenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Abp Józef Kowalczyk, ówczesny nuncjusz apostolski, pomagał mi w wielu działaniach. Warto wspomnieć, że dokładnie 10 lat temu abp Kowalczyk otrzymał tytuł doktora honoris causa naszej uczelni – mówi rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół